Costa de Almería

Kde se Evropa snoubí s Orientem. Španělsko vábí na pláže i dějiny

Španělsko
Zdroj: CK Alexandria, Getty Images
Téma:

Romantiku jako z Pohádek tisíce a jedné noci nemusíte zažít zdaleka jen při cestě třeba do Dubaje nebo jinam na Blízký východ. Úplně stačí vypravit se na jih Španělska, kam je to blíž a navíc za přívětivé ceny.

Letní dovolená ve Španělsku rozhodně není jen Costa del Sol nebo Costa Brava. Stále víc Čechů objevuje i region Costa de Almería na jihovýchodě země. Oblast láká na krásné pláže a parádní počasí, nabízí ovšem i kouzlo Orientu.


Ve středověku totiž region ovládali Maurové – koneckonců i jméno hlavního města oblasti Almería pochází z arabštiny a znamená strážní věž. A díky tomu je tu k vidění spousta unikátní architektury, na kterou v Chorvatsku či Itálii narazíte jen stěží.


GALERIE: Španělsko

1
/
8
Zdroj: CK Alexandria
Španělsko - Costa de Almería - 1Pobřeží tu lemují rybářské vesničky a zátoky s nádhernými plážemi a útesy i malebná městečka právě s bílou arabskou architekturou. Zajímavostí je i přírodní rezervace Cabo de Gata, která je jedinou skutečnou pouští v celé Evropě.


Národní park nabízí možnost spatřit na vlastní oči fascinující skalní útesy, horské masivy, písčité pláže s průzračnou vodou nebo maják Faro de Cabo Gata a je tak skvělým cílem případného výletu.

 


A pokud máte rádi filmové westerny, určitě neprohloupíte, pokud se zastavíte v tématickém parku Oasys Mini Hollywood, kde nechybí kovbojové, přestřelky, saloon nebo kancelář šerifa. Součástí parku je také minizoo s žirafami, tygry, gazelami či nosorožci.


Maurská pevnost Alcazaba přímo v Almeríi není jedinou významnou památkou z této "orientální“ éry, kterou při pobytu v oblasti můžete navštívit. Další možností je jednodenní výlet do Granady, kde stojí proslulý palác Alhambra (doslova Rudý hrad).

 

V pohoří Sierra Nevada pro změnu najdete unikátní vesnici Guadix, která vábí na více než dvě tisícovky "domečků" zasazených ve skále

pez TN.cz