Odchod velikána

Kočíroval Batmana i Hráče se smrtí. Zemřel režisér Joel Schumacher!

Režisér Joel Schumacher (vlevo) s Arnoldem Schwarzeneggerem a Georgem Clooneyem
Zdroj: Profimedia
Režisér Joel Schumacher (vlevo) s Arnoldem Schwarzeneggerem a Georgem Clooneyem
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 22. 6. 2020
Téma:

Ve věku 80 let zemřel známý režisér Joel Schumacher. Filmař, který začínal ve světě módy, se proslavil filmy jako Volný pád, Hráči se smrtí nebo Zemřít mladý. Dvakrát režíroval i bijáky o Batmanovi, jeho příspěvky do této ságy ovšem fanoušci rádi nemají.

Podle informací, které zveřejnil Schumacherův mluvčí, filmař podlehl rakovině. "Odešel tiše a přátelé i spolupracovníci na něj budou rádi vzpomínat," cituje z prohlášení Guardian.

 

Schumacher nejdříve pracoval v módní branži, k filmu se dostal jako návrhář kostýmů pro Woodyho Allena. Na velkém plátně jako režisér debutoval snímkem Malá, menší, ještě menší.

 

Doba Schumacherovy největší slávy přišla v 90. letech - upoutal thrillerem Hráči se smrtí, v němž skupina studentů zkoušela pomocí klinické smrti zjistit, zda existuje posmrtný život. Diváci si mohou pamatovat i romantický film Zemřít mladý s Julií Robertsovou.

 

 

Mezi režisérskou elitu se vyšvihl v roce 1993 snímkem Volný pád, v němž Michael Douglas ztvárnil muže, kterému v obyčejné dopravní zácpě rupnou nervy a postupně sahá po ničivějších a ničivějších zbraních.

 

Dvakrát také Schumacher kočíroval samotného Temného rytíře - ale snímky Batman navždy a Batman a Robin fanoušdci komiksů moc rádi nemají.

Související témata:
TN.cz