Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

popleta

Komunista Ondráček je pro smích. Do zkaženého kebabu prý dali jed

Zdeněk Ondráček
Zdroj: Profimedia

Komunistický poslanec Zdeněk Ondráček se velmi rázně vložil do kauzy otravy z jídla, která postihla na 60 zákazníků jednoho hradeckého bistra. Tvrdí, že do jídla mohl někdo nasypat jed!

"Přátelé, včera se v Hradci Králové přiotrávilo cca šest desítek lidí, kteří snědli kebab z jednoho konkrétního občerstvení. Všichni skončili s těžkými trávícími problémy v hradecké fakultní nemocnici!!!.Dnes se dozvídáme, že v kababu byl jed!!! Co myslíte, kde se kabab, tedy ten polotovar vyrobil a kdo tam ten jed dal a proč???" napsal mimo jiné na svou facebookovou stránku Ondráček.

 

Sám si obratem odpověděl, že "odpověď se nabízí", ale že bychom měli počkat na to, jak dopadne policejní vyšetřování.

 

"Do té doby si kebab určitě nedám. I nadále zůstávám věren vepřovému. Taková krkovice na roštu a k tomu vychlazená dvanácka ..," zasnil se poslanec v příspěvku, který o pár hodin později z facebooku smazal. Zde je printscreen:

 

 

 

Když se zákonodárce jeden z diskutujících zeptal, kde informaci o jedu v kebabu sebral, Ondráček napsal, že ve zprávách v rádiu.

 

Jenže to vypadá, že Ondráček, kterému jeho odpůrci kvůli minulosti v pohotovostním pluku komunistické policie přezdívají mlátička, se pořádně zmýlil. Zaměnil slova jed a toxin.

 

Náměstek ředitele hradecké fakultní nemocnice Zdeněk Tušl sice opravdu mluvil o toxinu, ale ten produkují bakterie v jídle.

 

 

"Proboha, jestli je nějaký poslanec tak chytrý, tak ať nepřekládá věci, jak ve skutečnosti nejsou. Nikdo tam žádný jed nenasypal. V teplech bývá obvyklé, že se jídlo zkazí. Dříve bylo takhle lidem špatně po zmrzlině,“ cituje Tušla idnes.cz.

 

A do poslance se pustili i diskutující, kteří se mu mimo jiné posmívají, že nezná rozdíl nejen mezi jedem a toxinem, ale ani mezi kebabem a gyrosem.

 

"Kdyby ten váš účet nebyl pravý, tak bych se možná i smál, takhle je to spíš k pláči. Navíc od poslance, kterého jeho strana považuje za "bezpečnostního experta" a nebýt demonstrace na Václaváku, tak byste byl i předsedou kontrolní komise GIBS," pustil se do Ondráčka třeba Miroslav Jungwirth.

 

Pusťte si reportáž o případu:

 

pez TN.cz