cesta na oslavu

Konvoj Kate a Williama srazil ženu (83)! Královský pár je v šoku

Princ William a vévodkyně Kate
Zdroj: Profimedia
Princ William a vévodkyně Kate
Téma:

Při cestě na udělování vyznamenání Podvazkového řádu na hradě Windsor srazil konvoj, ve kterém jela vévodkyně Kate s princem Williamem, 83letou ženu. Tu pak záchranáři převezli v kritickém stavu do nemocnice. Královský pár byl po nehodě v šoku a ženě se omluvil. Také s ní zůstal v kontaktu.

Vážná dopravní nehoda se stala v britském Richmondu v pondělí kolem půl jedné odpoledne. Konvoj královského páru mířil na udělování Podvazkového řádu, který se konal v kapli sv. Jiří na hradě Windsor.

 

Policejní motorka srazila 83letou Irene, která utrpěla vážná zranění. Po ošetření ji záchranáři převezli do nemocnice. Kensingtonský palác uvedl, že je královský pár hluboce zarmoucen z toho, co se stalo.

 

"Královské výsosti popřály Irene a její rodině hodně štěstí a zůstanou s ní v kontaktu po celou dobu jejího zotavování. Královská rodina navíc poslala ženě květiny do nemocnice," citoval mluvčího Kensingtonského paláce portál BBC


 

Vyšetřování nehody má na starost Nezávislý úřad pro policejní chování (IOPC). "Naši pracovníci se zúčastnili incidentu a po pečlivém zvážení jsme zahájili nezávislé vyšetřování, které je v rané fázi a důstojník zapletený do nehody pomáhá s naším vyšetřováním jako svědek," uvedl mluvčí IOPC.

reg TN.cz