Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Napadení v obchoďáku

Kopy a rány pěstí. Muž po útoku zemřel, mladíka obvinili z vraždy!

Na zločin vraždy překvalifikovali kriminalisté v Chebu případ napadení čtyřiašedesátiletého muže. Ten totiž následkům poranění, které mu způsobil o téměř 40 let mladší cizinec, podlehl v nemocnici.

Původně policisté útočníka obvinili "jen" z těžkého ublížení na zdraví.

 

Minulý měsíc měl cizinec pěstmi zaútočit na muže v chebském obchodním domě. Podle kriminalistů se jednalo o brutální fyzické napadení. Útočník do hlavy své oběti začal i kopat. Muž se nebyl schopen bránit.


Lidé kolem se agresora snažili marně okřiknout. Nakonec ho od oběti odtrhla ostraha obchodu. Na první pohled bylo zřejmé, že muž je vážně zraněný. Byl v bezvědomí. Vrtulník ho transportoval do plzeňské nemocnice, kde se ho snažili zachránit lékaři. Přestože pachatel z místa utekl, policisté ho asi za hodinu zadrželi. Měli jeho popis od svědků.

 

 

"Soudce rozhodl o uvalení vazby na obviněného a policisté jej od soudu eskortovali do vazební věznice," uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

 

Situace v případu se změnila poté, co starší muž v nemocnici zemřel. Policisté případ překvalifikovali na vraždu. O tom byl obviněný cizinec srozuměn ve vazební věznici začátkem týdne. Motiv brutálního fyzického útoku zůstává nejasný. Poškozený se v nemocnici z bezvědomí neprobral.

 

Obviněný cizinec také nepovypovídá, za vraždu mu u soudu hrozí v krajním případě až osmnáctileté vězení.

pez, František Nyklas TN.cz