Násilný trestný čin

Lupiči měli svázat hlídače a zajímat se o trezor! Policie o případu mlčí

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 30. 10. 2019
Téma:

Policisté v pražské Libni zasahovali kvůli násilnému trestnému činu. Podle informací TV Nova by se mělo jednat o loupež, při které pachatel nebo pachatelé svázali nočního hlídače a zajímali se o trezor. Co se ztratilo, zatím není jasné. Sama policie odmítá případ komentovat.

Rozhlehlý dům na rohu ulic V Holešovičkách a Na Truhlářce. Natažená páska, zákaz vstupu nepovolaným a parkující policejní auta. Každý, kdo se kolem budovy pohyboval, byl skoupý na slovo.

 

Policisté jen potvrdili, že se v domě stal násilný trestný čin, naštěstí bez obětí na životech. "V současné chvíli můžu potvrdit, že na místě nedošlo k usmrcení osoby," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

 

Každopádně ale nepůjde o žádnou obyčejnou vloupačku. Některé informace naznačují, že do domu vtrhl lupič nebo lupiči a svázali nočního hlídače. Zajímat je měl trezor.

 

Podle cedulí u vchodu v domě sídlí především firmy. Řada z nich by se měla zabývat provozováním hazardních her.

 

 

Jestli právě to souvisí s tím, co se stalo v noci a co se vlastně ztratilo, nechce policie komentovat. "Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nemůžeme sdělit další informace," odmítla Siřišťová.

 

Není jasné, zda dění v domě a kolem něj zachytily nějaké bezpečnostní kamery. Svědků každopádně mnoho nebude. Třeba dělníci, kteří spali hned ve vedlejším domě, nic nezaregistrovali. Více informací by měla policie uvolnit v nejbližších dnech.

Související témata:
epa TN.cz