zánět uzlin

Zpěvák Rybiček 48 v ohrožení života! Kapela ruší koncerty

Jakub Ryba bojuje o život
Zdroj: facebook, Rybičky 48
Jakuba Rybu trápí zánět lymfatických cest
Téma:

Český zpěvák a zakladatel oblíbené kapely Rybičky 48 má vážné zdravotní problémy. Trpí zánětem lymfatických uzlin a boule na krku mu narostla do obřích rozměrů. Podle lékařů je dokonce ohrožený na životě. Kapela kvůli tomu ruší koncerty a nahrazuje je jinými termíny.

Kapela Rybičky 48 ve čtvrtek oznámila svým fanouškům špatnou zprávu. Její zakládající člen, zpěvák a baskytarista Kuba Ryba je v nemocnici ve velmi vážném stavu. "Před několika lety náš Kuba podstoupil komplikovanou operaci zánětu lymfatických cest. Zánět se bohužel vrátil," napsala kapela na facebooku.

 

"Od začátku turné zpíval Kuba s velkým sebezapřením a po každém koncertě ho trápily bolesti. Jelikož je to bojovník a blázen zároveň, rozhodl se odjet celé vyprodané turné. Zákrok měl podstoupit až po skončení celého turné. Bohužel vývoj posledních dní tyto plány změnil," informovala skupina fanoušky.

Kapela Rybičky 48 vystoupila i ve Snídani s Novou:

 

"Boule se na Kubově krku dvojnásobně zvětšila, a s tím se i bolest dostala delece za hranu snesitelnosti. Bylo mu sděleno, že se zánět rozvinul do stavu ohrožujícího život," dodala smutně kapela.

 

 

Ve čtvrtek byl proto Jakub Ryba hospitalizován v pražském Motole a čeká na operaci. "Na základě toho jsme nuceni zrušit víkendové koncerty a pokusíme se je přesunout do náhradních termínů. Omlouváme se za způsobené komplikace, ale teď není nic důležitější nežli Kubovo zdraví. Držte s námi pěsti, ať je brzy v pořádku," dodala kapela.

 

Vstupenky ale podle kapely zůstávají platné. "V pondělí bychom měli vědět víc a sdělit vám, které zbývající koncerty turné se uskuteční v původnímu termínu a které bude třeba přesunout do náhradního termínu," uklidňuje kapela fanoušky. Zároveň dodává, že pokud někomu náhradní termín nebude vyhovovat, může vstupenky vrátit.

 

 

Rybičky 48 jsou česká pop-punková kapely z Kutné Hory, kterou Kuba Ryba založil v roce 2002. Brzy si získala srdce tisíců fanoušků, v současnosti má za sebou už víc než tisíc koncertů v Česku i v zahraničí a patří mezi nejvyhledávanější festivalové tahouny. Mezi jejich největší hity patří Vážené dámy, Chtěl jsem tím říct nebo Zamilovaný - Nešťastná.

sei TN.cz