provoz obchodů

Otevírací doba během svátků: Podívejte se, kde dnes nakoupíte

Otevírací doba o svátcích
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Téma:

Česko slaví Svátek práce - v souvislosti s tím mnoho lidí zajímá, jestli jsou obchody otevřené. Zatímco dneska si bez problémů kdekoliv nakoupíme, 8. května musí obchody podle zákona zůstat zavřené. Některá obchodní centra ale přesto své nákupní galerie otevřou. Podívejte se na přehled podle krajů!

Od roku 2016 platí v Česku zákon, který zakazuje obchodům s prodejnami nad 200 m² mít během vybraných státních svátků otevřeno. V následujících tabulkách si můžete připomenout svátky, během kterých musí mít obchody zavřeno a kdy naopak tato povinnost neplatí.

 

 

Na Svátek práce nás nákupy nemusí trápit - 1. květen totiž patří mezi svátky, kdy jsou obchody otevřené bez omezení. Pokud má některý z nich zavřeno, je to z jeho vlastní vůle - zákon mu tuto povinnost neukládá.

 

 

To samé ale pro 8. květen neplatí. Na oslavu konce druhé světové války příští středu musí být provozovny větší než 200 m² podle zákona zavřené.

 

Výjimku představují obchody na pražském letišti a hlavním nádraží, které zůstanou otevřené, stejně tak i obchody na benzínkách nebo v nemocnicích.

 

 

Zákon o provozní době se nevztahuje na obchodní centra obecně. Je tedy na nich, zda nechají malé obchůdky otevřené, anebo uzavřou celou nákupní galerii. V následujícím přehledu se můžete podívat na otevírací dobu nákupních center 8. května v jednotlivých krajích. Nezapomeňte však, že supermarkety a velké obchody budou zavřené.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

sei TN.cz