Rána pro fanoušky

Legendární česká kapela oznámila konec. Příští rok zahraje naposled!

Kapela Spirituál kvintet
Zdroj: Kapela Spirituál kvintet
Téma:

Smutná zpráva zasáhla fanoušky legendární československé folkové kapely Spirituál kvintet. Ta totiž po šedesáti letech oznámila svůj konec. Rozloučí se sérií deseti koncertů v pražské Lucerně na jaře roku 2020.

Legendární Spirituál kvintet si letos na podzim připomene šedesát let na hudební scéně. Příští rok je ale fanoušci uslyší naposledy. Od 15. do 26. dubna 2020 totiž odehrají své poslední koncerty v pražské Lucerně.

 

"Uvažovali jsme i o možnosti jednoho závěrečného koncertu, například ve sportovní hale. Nakonec jsme se ale rozhodli pro deset večerů v intimnějším a nám bližším prostředí pražské Lucerny. Každý si tak může vybrat právě ten večer, který mu bude vyhovovat nejlépe," řekl poslední žijící člen původní sestavy Spirituál kvintetu Jiří Tichota.

 

Na posledních deseti koncertech Spirituál kvintetu uslyší návštěvníci nejslavnější písně, které se víc než půl století ozývaly skoro na deseti tisících koncertů legendární skupiny. Většina z nich vyšla na zhruba pětadvaceti albech, píše kapela na facebooku.

 

 

Spirituál kvintet je první kapelou, která v roce 1960 otevřela éru československého folku. V době komunistického režimu několikrát bojovala se zákazy. V listopadu roku 1989 zpívala kapela z balkonu pražského Melantrichu.

 

Už o rok později s nimi na pódiu zpívali hned dva prezidenti. Konkrétně George Bush starší a Václav Havel. Kapela hrála také pro prezidenta Billa Clintona a první dámy. V roce 2012 obdržela Diamantovou desku za 1,2 milionů prodaných nosičů.

pan TN.cz