odchod legendy

Na Hrad dorazili Jágr či Urbanová! S Gottem se rozloučili i jeho fanoušci

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 12.10. 2019 21:26
Téma:

Od rána začali lidé chodit na Hradčanské náměstí a III. nádvoří na Pražském hradě. Zádušní mši za Karla Gotta mohli sledovat na připravených obrazovkách. Na Hrad dorazili také známé osobnosti. Jako první se objevil Michal David, dále Eva Urbanová nebo také Lucie Bílá.

Do katedrály sv. Víta zamířila řada osobností, které byly pozvané na zádušní mši. Mezi nimi je také zpěvák Michal David. "Je to najednou díra v duši. Od roku 1986 roku jsem s ním intenzivně pracoval, vídali jsme se. Pro mě je stále živý. Jeho písničky a hlas budou znít pořád," řekl David.

 

Dodal také, že jeho nejoblíbenější Gottovou písničkou je Stokrát chválím čas. "Jsem rád, že se můžu rozloučit s Karlem Gottem. Má znít operní zpěv, hlasy a výběr je naprosto správný. A Jiřinka Bohdalová to trochu odlehčí a rozveselí nás. S Karlem jsem se viděl naposledy na konci srpna. Bylo to přátelské posezení s Karlem," dodal David.

 

 Podívejte se na reportáž, jak pietní akci zvládala policie:

 

 

Od rána zkoušela v katedrále operní pěvkyně Eva Urbanová, která zazpívá spolu se Štefanem Margitou. "Karel Gott byl můj nejmilejší z kolegů, moc ráda jsem s ním zpívala, byl to neuvěřitelný profesionál. Fascinovala mě ta jeho neskutečná pokora a neskutečná láska k fanouškům. Už teď se trochu dojímám, i když se snažím smát. Myslím, že Karel mi seshora pomůže," usmívala se Urbanová.

 

 

Dorazil také hokejista Jaromír Jágr, režisér Zdeněk Zelenka, tenista Radek Štěpánek, moderátor Dalibor Gondík, herec Jan Kraus, Pavel Zedníček nebo zpěvačka Helena Vondráčková. Připravena je i Lucie Bílá, která zazpívá píseň Ave Maria.


Už v osm hodin ráno se otevřely brány Pražského hradu a první fanoušci se vydali zaujmout svá místa, aby viděli zádušní mši. Na III. nádvoří a Hradčanské náměstí organizátoři nainstalovali obrazovky.

 

Na zádušní mši dorazily stovky fanoušků:

 

Přípravy začaly už v pátek, aby se vše stihlo. Do katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha byla také převezena rakev s ostatky Karla Gotta hned po ukončení veřejného rozloučení v Paláci Žofín po půlnoci. Po celou dobu mše na bezpečnost dohlížela policie. Na místě byly také všechny záchranné složky. 

 

Podívejte se, co o Karlu Gottovi řekli jeho fanoušci:

 

Podívejte se na rozhovor s Michalem Davidem:

 

Podívejte se na rozhovor s Evou Urbanovou:

 

Podívejte se na rozhovor se Zdeňkem Zelenkou:

GALERIE: Lidé přicházejí na zádušní mši za Karla Gotta

1
/
14
Zdroj: TN.cz
Eva Urbanová na pohřbu Karla Gotta

TN.cz