sociální sítě

Facebook nešel 8 hodin! Nevolejte nás, prosili kvůli tomu policisté

Téma:

Dlouhých osm hodin byli někteří uživatelé na světě bez sociální sítě Facebook. Problémy měly i WhatsApp a Instagram. Australští a novozélandští policisté prosili uživatele, aby se kvůli výpadkům sociálních sítí neobraceli na tísňovou linku. Žádný takový hovor nepřijali, v minulosti ale lidé skutečně policisty kvůli výpadkům facebooku volali.

Problémy měli uživatelé v Evropě a hlavně ve Spojených státech. Některé funkce facebooku byly v průběhu středy omezené. Například části uživatelů nešly přidávat příspěvky. Jiní hlásili kompletní výpadek. Problémy měly i Messenger, WhatsApp a sociální síť Instagram, které Facebook také vlastní.

 

Policisté v Austrálii a na Novém Zélandu preventivně na twitter, který jako jedna z mála sociálních sítí fungovala bez problémů, napsali, aby je lidé kvůli výpadkům nekontaktovali.

 

"My víme! Náš facebook a instagram také nefungují. Bohužel s tím nic nemůžeme udělat. Oni sídlí v Americe a my jsme policie. Prosíme, nevolejte nám, abyste to nahlásili. Moc prosíme," uvedli třeba novozélandští policisté na twitteru. Podobnou zprávu zveřejnili také policisté v Austrálii.

 

Mluvčí ale uvedli, že žádný hovor, který by výpadek sociální sítě chtěl nahlásit, nemuseli na tísňové lince odbavit. Zprávu zveřejnili jen preventivně, protože hovory nahlašující výpadky sociální sítě museli v minulých letech odbavit někteří jejich kolegové třeba v Británii a ve Spojených státech.

 

 

Společnost ve středu večer na svém twitterovém účtu oznámila, že se problémy snaží odstranit co nejrychleji a že podle všeho nejde o útok hackerů.

 

Uživatelé si stěžovali, že nemohou přidávat příspěvky do skupin, aktualizovat svůj status, vkládat fotografie nebo například komentovat jiné příspěvky. Pokaždé jim facebook ohlásil chybu a vyzýval je, aby to zkusili později. "Vyskytla se chyba. Snažíme se ji co nejrychleji odstranit," psal facebook, když si chtěl uživatel aktualizovat status.

 

 

"Je mi líto, ale vás komentář teď nejde přidat. Zkuste to znovu později," upozorňoval po napsání a odeslání komentáře. Podle zahraničních příspěvků na twitteru facebook dokonce některým uživatelům oznámil, že provádí naplánovanou údržbu a bude fungovat během několika minut. Na oficiálních stránkách společnosti ale nic takového oznámeno nebylo.

Související témata:
sei TN.cz