cestovní kanceláře

Lidé se bojí o svou dovolenou. Dotkne se zákaz boeingů zájezdů?

Téma:

S omezením provozu letadel vyvstává otázka, jak to bude se zájezdy, které už lidé mají zaplacené. Cestovní kanceláře se vesměs shodují na tom, že jejich klienti nemusí mít obavy - jejich dovolené by se zákaz Boeingů 737 MAX neměl nijak dotknout. Připouští sice změny letů, o těch se ale lidé včas dozvědí.

Od úterního večera platí pro Boeingy 737 MAX zákaz létání na evropském území, který se vztahuje i na českou flotilu. V souvislosti s tím mají lidé obavy, co bude s jejich zájezdy, které už mají zaplacené.

 

Cestovní kancelář Alexandria své zákazníky ubezpečila, že se o svou dovolenou bát nemusí. "Naše cestovní kancelář operuje zimní sezonu převážně na linkových letech různých dopravců a v tuto chvíli od žádného z nich nemáme informace, že by mělo dojít k zpožďování či dokonce rušení letů, které se týkají našich zákazníků," oznámila na facebooku.

 

"Letní sezonu, kterou létáme převážně se Smart Wings, zahajujeme prvními lety v půlce května, tedy za 2 měsíce. Se Smart Wings samozřejmě komunikujeme a budeme aktuální situaci i nadále průběžně řešit, nicméně věříme, že je takto velká a zkušená letecká společnost schopna během dvou měsíců zareagovat a bez problémů zajistit řádné fungování naplánovaných letů," dodala CK Alexandria.

 

Ani Fischer neočekává komplikace. "Zatím je to hlavně logistická výzva pro aerolinky, protože část letadel musí zůstat na zemi. My jsme s nimi momentálně v úzkém kontaktu. Zatím se to našich klientů naštěstí nijak netýká a doufáme, že se jich to ani týkat nebude a že ve spolupráci s aerolinkami tu situaci zvládneme. Obavy o to, že zájezdy budou zrušeny, tak nejsou v tuto chvíli na místě," řekl pro TV Nova mluvčí CK Fischer Jan Bezděk.

 

 

 

I EXIM Tours uklidňuje své klienty. Co se týká aktuální situace, kromě komplikace při návratu letadla z Kapverdských ostrovů, nemáme žádné provozní komplikace a vše běží. Do budoucnosti v případě zrušení nějakého letu nabídneme klientům, jiný let, tak abychom vyšli vstříc. Létáme do většiny destinací několikrát týdně a do některých i vícekrát denně. Ovšem nemáme žádné zprávy, že by se nějaké lety z důvodů uzemnění dotyčných letadel měli rušit," sdělil TN.cz mluvčí společnosti Petr Kostka.
 

 

Cestovní kancelář Blue Style připouští, že se mohou změnit lety, o dovolenou by se ale lidé bát neměli. O změnách bude své klienty předem informovat, slibuje. "V případě, že dojde ke změně odletů, CK Blue Style bude všechny klienty neprodleně informovat o uvedených změnách. V ostatních případech bude režim přepravy našich klientů fungovat zcela podle smluvně dojednaných podmínek. O případných dalších změnách jsme připraveni klienty průběžně informovat," uvedla v oficiálním prohlášení CK Blue Style.

 

Totéž potvrdil i obchodní ředitel Cestovní kanceláře ČEDOK Radek Matějíček. "Pro naši CK a naše klienty nemá toto rozhodnutí prakticky žádný vliv. V případě, že některé z námi nabízených destinací jsou operovány letadly Boeingy typu MAX 8, budou tyto nahrazeny jinými typy letadel," napsal Matějíček pro TN.cz.

sei TN.cz