Otřesný případ

Lidé v Karviné jsou v šoku! Malé děti tam umlátily kočku k smrti

Děti v Karviné umlátili kočku k smrti
Zdroj: TN.cz, Facebook Karviná

Otřesný případ týrání zvířat řeší policisté v Karviné. Malí kluci tam měli na ulici umlátit kočku k smrti. Celou událost údajně sledovali sousedé z balkónu, zabránit odpornému činu se jim však nepodařilo.

Odporné chování malých dětí otřáslo občany Karviné v Moravskoslezském kraji. Pět chlapců tam mělo v sobotu kolem sedmnácté hodiny umlátit kočku k smrti. Následně ji měli vzít za ocas a hodit s ní o betonový obrubník.

 

Celou situaci sledovali lidé z balkonu. "Řvali jsme po nich, ale už bylo pozdě a utekli," popsala na facebooku Nikola. "Lidé, kteří u toho byli, nic neudělali," dodala smutně.

 

Svědci celé události se následně obrátili na policii, ta už se případem zabývá. "Prověřujeme případ, který se měl stát 13. dubna na ulici Havířská v Karviné. Zahájili jsme úkony pro přečin týrání zvířat a zjišťujeme další podrobnosti," informovala policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

 

 

K celé věci se vyjádřil také primátor Karviné Jan Wolf (ČSSD). "Zkontaktoval jsem se s Policií České republiky a domluvili jsme se na tom, že tento případ dořeší a viníci budou potrestáni. Protože pokud by jim tohle prošlo bez trestu, tak by v tom příště mohli pokračovat," napsal na facebook. Zároveň dodal, že takové chování je neakceptovatelné.

pan TN.cz