nákup pandurů

Lobbista Marek Dalík si odpykal půlku trestu, požádal o propuštění

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 11:41
10.9. 2019 11:18
Téma:

Lobbista Marek Dalík podal po odpykání půlky trestu žádost o propuštění z vězení. Soud ho kvůli podvodu při vyjednávání nákupu obrněných vozů Pandur pro českou armádu poslal na pět let do vězení. O žádosti informoval portál aktualne.cz.

"Marek Dalík podal dne 9. září ke zdejšímu soudu žádost o podmíněné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody," cituje portál aktualne.cz místopředsedu Okresního soudu ve Znojmě Jaromíra Kapinuse.

 

Lobbista Marek Dalík byl odsouzen k pěti letům ve vězení v rámci vleklé kauzy, která se týkala nákupu obrněných vozů Pandur pro českou armádu. Dalík měl žádat po zástupci firmy Steyr úplatek pro někoho z české vlády.

 

Soud dospěl k názoru, že podváděl, když se pokusil ze zbrojařů vylákat peníze. Uvedl je prý v omyl tím, že předstíral vliv na ministry.

 

 

Nákup obrněných vozů schválila v roce 2006 vláda Jiřího Paroubka, koncem roku 2007 od zakázky Topolánkův kabinet kvůli porušení smluvních podmínek odstoupil. O půl roku později ale rozhodl o nové zakázce, v níž Česko koupilo 107 transportérů za 14,4 miliardy korun.

 

Na reportáž TV Nova o nástupu Dalíka do vězení se můžete podívat zde:

TN.cz