pohádkové bohatství

Los za 52 korun se vyplatil. Sázejícímu vyhrál 5,4 miliardy korun

Loterie
Zdroj: Getty Images, Profimedia.cz
Hana Mikulková
Hana Mikulková
14.8. 2019 8:09
Téma:
los

V italské loterii Superenalotto padla rekordní výhra. Zatím neznámý majitel losu vyhrál 209 milionů eur (5,4 miliardy Kč). Při koupi losu zvolil náhodná čísla.

V přepočtu 52 korun zaplatil výherce za los, který si koupil v malém baru Marino v italském městě Lodi. Investice do loterie se mu velmi vyplatila. Získá 209 160 411 eur, tedy téměř 5,4 miliardy Kč. Podle italských médií se jedná o rekordní výhru v loterii Superenalotto.

 

Výherce má 90 dní, aby se přihlásil o výhru. Pracovníci baru, kde byl výherní los zakoupen, mají velkou radost, že byl vítězný los pořízen právě u nich. Zprávy o vítězství se rychle rozšířily a na místo se začali sjíždět novináři.

 

 

"Jsme nadšeni, že někdo vyhrál. Myslíme si, že sázející člověk nebyl v hazardu příliš zkušený. O to více bude z výhry překvapený. Snad se o výhru podělí s těmi, co to skutečně potřebují," řekla dcera majitele baru Sara Poggiová.

 

Velké štěstí se v červnu usmálo i na Čecha, který vyhrál v loterii Eurojackpot téměř půldruhé miliardy korun. O svou výhru se už přihlásil. Šťastlivec vsadil prostřednictvím internetu.

Související témata:
TN.cz