evropský zatykač

Lovci lebek zabodovali, během týdne dopadli dva mezinárodně hledané

Jan Mareš
Jan Mareš
18.1. 2020 22:19
Téma:

Specialistům na cílené pátrání z policejního prezídia, kterým se přezdívá lovci lebek, se tento týden podařilo dopadnout dva mezinárodně hledané zločince. Oba se ukrývali na území České republiky, jedním z nich je osmadvacetiletý muž podezřelý z loupeže a vraždy.

Španělsko a Bulharsko vydaly zatykač na muže, pro kterého si ve středu došli čeští lovci lebek. "Španělské justiční orgány vydaly zatýkací rozkaz pro jeho účast na vraždě a loupeži, za což mu v případě odsouzení hrozí až třicetiletý trest odnětí svobody," uvedla mluvčí Policejního prezidia ČR Lenka Sikorová.

 

Podle španělské policie patří k pětičlenné organizované skupině, která má na svědomí vraždu a loupež ve španělském městě Valladolid z roku 2018. V Bulharsku má prý na svědomí několik krádeží.

 

Policisté si společně se svými španělskými kolegy došli pro hledaného muže do jednoho z průmyslových areálů do obce Chotěšov na Plzeňsku. Tam byl pravděpodobně zaměstnán. Když se tam policie objevila, nesnažil se ani utíkat.

 

Stejný den se na Moravě podařilo dopadnout také dvaatřicetiletého cizince. "Na kterého vydalo evropský zatýkací rozkaz Chorvatsko a to pro násilnou trestnou činnost," doplnila Sikorová.

 

 

Oba muži čekají na rozhodnutí o vydání. Lovcům lebek se v loňském roce podařilo vypátrat přes padesát mezinárodně hledaných zločinců. "Z toho čtyřicet osm v České republice a sedm osob se podařilo zadržet v zahraničí," uvedl ředitel Úřadu služby kriminální policie a vyšetřování Michal Foit. Na třináct zločinců byl přitom vydán evropský zatykač a na dva mezinárodní.
 

tn.cz / TV Nova