ideální terapie

Lukáškovi ničí život mozková obrna. Našel způsob, jak jí čelit

Třináctiletý Lukáš z Police nad Metují od malička trpí mozkovou obrnou a pravá polovina těla ho neposlouchá tak, jak by měla. I když ještě nedávno dokázal ujít sotva několik metrů, teď objevil sport, který mu vyhovuje, začal hrát golf. A funguje jako ideální terapie.

Když člověk něco opravdu chce, může toho dosáhnout. Živým důkazem tohoto rčení je i Lukáš z Police nad Metují, který našel ideální lék na mozkovou obrnu, kterou od raného dětství trpí. A i když se říká, že po skoku o tyči je golf druhým nejtěžším sportem na koordinaci celého těla, ukázalo se, že právě ten u Lukáše funguje jako nejlepší terapie.

 

Gol vyžaduje soustředění, koordinaci i pohyblivost. Nic z toho přitom Lukáš ještě vloni na jaře neměl. Svaly ho zkrátka v celé pravé polovině těla vinou obrny neposlouchaly. A i když si zpočátku všichni mysleli, že golf bude mít Lukáš jen pro zábavu, jen u ní neskončilo.

 

 

Lukáš na sobě totiž začal dřít. Do Broumova ho na tréninky vozí z nedaleké Police maminka pravidelně. A zatímco Lukáš vidí především své sportovní posuny, maminka na synovo golfování nahlíží ze zdravotního hlediska. "On třeba vůbec nenatáhl ruku v loktu, teď to udělá. Má taky daleko lepší kondici," vypočítává synovy úspěchy. 

 

Ukázalo se, že když se chce, jde všechno. Lukáš se nemoci vzepřel a splnil se mu sen, stal se členem golfového klubu.
 

Související témata:
mom/Filip Pultar TN.cz