dobrodružný život

Manželé si postavili domeček na kolečkách! Cestují v něm po světě

Mini domeček na cesty - 3
Zdroj: Instagram, Facebook
Téma:

Mladý pár se rozhodl žít po svém. Postavil si mobilní dům na kolech a právě je na cestě po Spojených státech amerických.

Jenna se se svým partnerem Guillaumem rozhodla k odvážnému kroku - zanechali zaměstnání a začít cestovat. "Nebylo to jednoduché rozhodování, dlouho jsme zvažovali všechna pro a proti, ale jsme rádi, že jsme tento krok udělali," řekla Jenna Spesardová ve svém blogu.

 

K tomuto kroku je vedlo hned několik věcí - vysoký nájem bytu, honění se za kariérou a dlouhá pracovní doba. "Došlo nám, že to, čemu se říká dnešní životní styl, není to, co opravdu chceme. Začínali jsme si víc a víc uvědomovat, že nemám čas na psaní a můj muž na své fotografování," dodala.

 

GALERIE: Mini domeček na cesty

1
/
8
Zdroj: Instagram, Facebook
Mini domeček na cesty - 1
 

 

Rozhodli se, že si postaví vlastní malý domek na kolečkách. "Začali jsme stavět náš dům s nulovými stavebními zkušenostmi. V průběhu výstavby jsme udělali desítky chyb a dostali hodně životních lekcí," řekla.

 

Stavba mini domu zabrala tisíc hodin, 6,5 tisíce hřebíků, 8 tisíc šroubků a mladý pár vyšla na 29 328 dolarů, což je v přepočtu přes 700 tisíc korun. V dřevěném domku nic nechybí - má kuchyňku, pracovnu, prostor na posezení a v poschodí je útulná ložnice.

 

 

"Museli jsme brutálně zmenšit veškeré naše potřeby a nároky, ale dokázali jsme to a konečně vyrazili s naším domečkem přidělaným za autem na cestu za klidnějším životem," řekla.

 

Guillaum fotografuje jejich alternativní životní styl a Jenna sepisuje příběhy z cest. Až cestu dokončí, chtějí vydat knihu.

has TN.cz