zdravotní stav

Únos dítěte z nemocnice v Mostě! Policie našla matku i dítě

Malé dítě
Zdroj: Profimedia
Téma:

Osmnáctiměsiční batole zmizelo v úterý z nemocnice v Mostě. Podle informací policie ho unesly dvě ženy. Jedna z nich by mohla být matkou uneseného dítěte. Holčičku odebral matce soud a umístil ji do kojeneckého ústavu. Po dítěti i obou ženách pátrali policisté.

Batole z nemocnice zmizelo v úterý navečer. Policie ale vyhlásila rozsáhlé pátrání teprve ve čtvrtek. Ještě ten samý den odpoledne se jim podařilo matku i s dítětem vyprátrat. "Oba byli nalezeni v pořádku," sdělila odpoledne policie a dál už případ komentovat nechtěla. Jestli s nimi byla i druhá žena, která se měla na únosu podílet, kriminalisté neřekli.

 

Jeden a půl roční holčička byla v nemocnici jen na přechodnou dobu, soud ji odebral matce a měla být umístěna v kojeneckém ústavu. Podle policie bylo dítě v nemocnici kvůli špatnému zdravotnímu stavu. Z nemocnice ji měly unést dvě ženy.  

 

Policie pátrala po dítěti i po jeho jednadvacetileté matce. Hlavní podezřelou z únosu byla právě ona. "Policisté již zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu únos dítěte," uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková. 
 

 

Vyšetřovatelé měli teorii, že žena mohla i s holčičkou zmizet do zahraničí. Kriminalisté proto rozšířili pátrání prakticky na celou Evropu. Jestli ale ženu i s miminkem našli kriminalisté skutečně v zahraničí, policie nepotvrdila. Osmnáctiměsíční holčička je nyní opět v rukou lékařů mostecké nemocnice.

reg/Martin Kočárek TN.cz