Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

letošní zadání

Maturanti psali test z matematiky. Přijde vám těžký? Zkuste si ho!

Zkouška
Zdroj: Profimedia
Maturity dnes pokračovaly testem z matematiky (ilustrační foto)

Další část státních maturit čeká na studenty středních škol v tomto týdnu. Dnes ráno odstartovaly didaktickým testem z matematiky. Zvládli byste maturitní test i vy? Vyzkoušejte si ho!

Od úterý do čtvrtka se konají další písemné zkoušky společné části maturitní zkoušky. V úterý je na programu didaktický test z matematiky a písemná práce z anglického jazyka. Ve středu čeká maturanty didaktický test z českého jazyka a angličtiny. Ve čtvrtek potom studenti absolvují didaktický test i písemnou práci z ostatních cizích jazyků. Písemnou práci z češtiny skládali v polovině dubna.

 

V osm hodin ráno odstartovaly maturity testem z matematiky. Studenti na spočítání příkladů měli celkem 105 minut. Na pomoc si mohli vzít pouze matematické, fyzikální a chemické tabulky pro střední školy, psací a rýsovací potřeby a kalkulačku se základními funkcemi.

 

ZADÁNÍ LETOŠNÍHO DIDAKTICKÉHO TESTU Z MATEMATIKY NAJDETE ZDE

 

Test komentovali maturanti i na facebookových stránkách Maturita z matematiky. A jako obvykle se rozdělili na dva tábory. Jedněm se test zdál přijatelný, druzí zadavatele proklínali, že byl za ty roky zatím nejtěžší. "Těžší, než jsem předpokládal, ale furt to ušlo," napsal Václav. "Oproti minulým rokům o dost těžší," myslí si Petr.

 

 

Výsledky didaktického testu zveřejní zadavatel maturit Cermat 15. května. Jak studenti dopadli, se dozví před ústní částí zkoušek od ředitele školy. Ty se uskuteční v období od 16. května do 12. června.

 

ČTĚTE TAKÉ:

MATURITA: 20 klišé vět, které zazní u každé maturity
Češky dosahují vyššího věku a jsou vzdělanější než muži

TEST INTELIGENCE a pozornosti je senzací internetu: Dokážete říct, jaká nádrž se naplní jako první?

 

mom TN.cz