Narozeniny královny

Meghan na veřejnosti poprvé po porodu! Hned musí řešit skandál

Vévodkyně Meghan se měsíc po porodu ukázala na veřejnosti. Nenechala si ujít ceremoniál, který je součástí oslav narozenin královny Alžběty II. Královská rodina ale jen neslaví, musí řešit i problém - jejich soukromé fotky unikly na internet.

Pro Meghan je ceremoniál Trooping the Colour prvním veřejným vystoupením od porodu syna Archieho, který přišel na svět 6. května. Vévodkyně ze Sussexu přijela k Buckinghamskému paláci v kočáru s manželem princem Harrym po boku.

 

V otevřeném kočáře spolu s nimi jela také Camilla, manželka prince Charlese vévodkyně a Kate, manželka Harryho bratra prince Williama, jejichž partneři tradičně přijíždějí na koni. Všichni v kočáře se doširoka usmívali a vypadalo to, že si pozornost poddaných užívají.

 

Po svých potomcích pak dorazila k paláci královna Alžběta II. Královská rodina bude společně z balkónu sledovat přelet stíhaček nad Londýnem a přehlídku na nádvoří. Alžběta slaví narozeniny až v červnu, přestože se narodila v dubnu - aby na slavnost bylo lepší počasí.

 

 

GALERIE: Oslava královniných narozenin 2019

1
/
3
Zdroj: ČTK
Trooping the Colours 2019 - 1

 

Královská rodina ale musí zároveň řešit velký skandál. Na internet unikly soukromé fotografie ze svatby prince Harryho a Meghan. Podle portálu The Sun se neznámí hackeři dostali do počítače fotografa Alexiho Lubomirskiho, odkud fotky vytáhli. Stalo se tak už v září, zveřejnili je ale až teď.

 

 

Snímky zatím žádná média nezveřejnila, objevily se ale na sociálních sítích. Všechny na sobě mají nápis "preview", tedy ukázka nebo náhled. "Probíhalo vyšetřování, ale policie zapojena nebyla. Situace už je pod kontrolou," uvedl zdroj z královské rodiny. Není jasné, kdo za hackerským útokem stojí.

epa TN.cz