Gang zlodějů

Mladíci měli krást jako straky, sebrali dokonce motorový člun!

Jan Mareš
Jan Mareš
Publikováno 7. 11. 2019
Téma:

Pražští kriminalisté dopadli gang zlodějů, který během osmi měsíců nakradl věci za skoro pět milionů korun. Tři mladíci brali prakticky všechno, co jim přišlo pod ruku. Kradli třeba v kině, zooparku, nebo zlatnictví. Jejich pozornosti neunikla ani auta a hodil se jim dokonce i motorový člun.

Byty, domy, kanceláře, zlatnictví, obchody nebo kino. Kam mladíci přišli, zůstala po nich spoušť. Brali totiž všechno, co našli. Nevadili jim ani spící majitelé.

 

"Vloupali se například do rodinné firmy, kde spala celá rodina, tam jim sebrali klíče od vozidla, sebrali jim telefon, notebook a s vozidlem i odjeli," vypočítává jeden z kriminalistů.

 

Tři muži ve věku od dvaadvaceti do třiadvaceti let kradli po celé republice. Na pokoji nenechali ani zoopark v Praze. Z pokladny sebrali sto tisíc korun. A odkvačili odtud také se sudem piva nebo sušenkami.

 

Jejich drzost neznala mezí, a tak se pustili i do krádeží aut. Ačkoliv zloději neměli tušení, jak kradená auta prodat, přesto jich odcizili minimálně patnáct.

 

Když nenašli kupce, odstavili vozidlo na parkovišti. Štěstí neměli ani s prodejem ukradené lodě.

"Odcizili motorový člun i s přívěsem, který odvezli na Slapy. Kupce na celou loď nesehnali, sehnali pouze na ten lodní motor, tak pro ten motor si přijeli asi za dva dny odcizenou dodávkou a když ten motor převáželi ke kupci, tak byli zadrženi," doplnil kriminalista.

 

"Za tuto rozsáhlou majetkovou trestnou činnost všem třem mužům hrozí osmiletý pobyt za mřížemi, dva z nich jsou stíháni vazebně," informoval policejní mluvčí Jan Daněk.

 

Oba jsou totiž pro kriminalisty známou firmou. Jeden trest za krádež si už odseděli.

Související témata:
pez TN.cz