Tragédie v Auroře

Mladík byl ve vysněné práci první den, domů už se nevrátil!

Trevor Wehner
Zdroj: facebook, Trevor Wehner
Trevor je jednou z obětí střelce v Auroře
Téma:

Úřady identifikovaly oběti pátečního masakru ve firmě v americkém Illinois. Je mezi nimi i mladík, který do podniku zrovna nastoupil na stáž. Z prvního pracovního dne už se nevrátil. Spolu se čtyřmi dalšími kolegy ho zastřelil propuštěný Gary Martin.

Trevoru Wehnerovi bylo 22 let, studoval univerzitu v Severním Illinois a v pátek nastoupil na stáž ve firmě Henry Pratt Company na předměstí Chicaga. První den na pozici stážisty v oddělení lidských zdrojů se mu stal ale osudným. Informuje o tom portál Daily Mail.

 

Trevorův kolega Gary Martin si do práce vzal pistoli a v okamžiku, kdy byl propuštěn, začal střílet. Kromě Trevora zabil také vedoucího odboru lidských zdrojů Claytona Parkse, skladníka Vincentea Juareze a manažery Russella Beyera a Joshe Pinkarda.

 

45letý Martin zemřel při přestřelce s policií, během níž lehce zranil šest policistů ve věku mezi 23 a 54 lety. Zranění utrpěl ještě další zaměstnanec firmy. Všechny oběti policisté našli "v uzavřené oblasti nedaleko od sebe". Martin je zastřelil v místnosti, kde ho vyhodili, dva leželi přede dveřmi.

 

 

Podle vyšetřovatelů Martin tušil, že bude v pátek propuštěn, a rozhodl se za vyhazov pomstít. Neměl být přitom ani držitelem střelné zbraně, protože měl záznam v trestním rejstříku. V roce 1995 byl odsouzen za pobodání ženy v Mississippi. Když ale o 20 let později zažádal o zbrojní průkaz, dostal ho.

 

Úřady zpozorněly až ve chvíli, kdy si chtěl koupit pistoli. Zabavily mu zbrojní průkaz a zakázaly držení zbraně, tu ale pravděpodobně nevrátil. Byl přitom šestkrát zatčen policisty ve městě Aurora, kde žil a pracoval. Ani tehdy ale nepřišli na to, že má stále doma zbraň.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Třímá ve vás agresivita?
Dusno v práci: Jak to zvládat a nezbláznit se?

epa TN.cz