účinná zbraň

Mladík napadl expřítelkyni, na pomoc jí přispěchal muž o berlích

Petr Brzek
Petr Brzek
5.9. 2019 22:35
Téma:

Neznámý muž o berlích na konci srpna zachránil ženu, kterou v Jevíčku na Svitavsku přepadl její bývalý partner. Svou holí ho tak dlouho mlátil přes záda, až toho útočník nechal.

Nevhodně se zřejmě zachoval 26letý mladík, který měl na náměstí v Jevíčku okrást svou bývalou přítelkyni. Údajně chtěl jen vědět, kde jsou její dvě děti, na které si zvyknul. "Chtěl vrátit mobilní telefon, který jí věnoval jako dárek," popsal situaci policejní mluvčí Ondřej Zeman.

 

Podle policie byl ale mladík velmi agresivní. Kabelku, ve které měl být darovaný mobilní telefon, ze ženy měl strhávat násilím. V tu chvíli jeho expartnerce přispěchal na pomoc staší muž s francouzskou holí. 

 

Zdravotní pomůcka nakonec posloužila jako účinná zbraň. Muž s ní totiž násilníka několikrát udeřil do zad a nepřestal, dokud mladík všeho nenechal. 

 

 

Policisté nakonec mladíka dopadli. Mladý muž po ranách francouzskými holemi lékařské ošetření nevyžadoval. "Násilníka v současné době trestně stíháme za přečin výtržnictví a zločin loupeže," doplnil mluvčí policie s tím, že mladíkovi v případě prokázání viny hrozí až deset let vězení.

pan TN.cz