neštěstí na liberecku

Motorkář (20) vyletěl ze silnice a narazil do značky. Na místě zemřel

Téma:

Ve čtvrtek večer zemřel na Liberecku teprve 20letý motorkář. Mladík havaroval na rychlostní silnici v Hodkovicích nad Mohelkou. Příčinou byla vysoká rychlost a nezvládnutý stroj. Kriminalisté tak v okolí vyšetřují už třetí letošní smrtelnou nehodu motorkáře.

Smrtelná nehoda se stala v 19 hodin. Mladík jel po odbočovacím pruhu, ale odbočit už nestihl. Přejel přes travnatou plochu. I se strojem vylétl ze silnice a narazil do dopravní značky.

 

Na pomoc okamžitě vyrazili hasiči a záchranáři. "Zapojili jsme se ihned do resuscitace a poté prováděli protipožární opatření na motocyklu," řekl velitel libereckých hasičů Tomáš Hegyi.

 

Policie začala příčiny nehody okamžitě vyšetřovat. "Řidič motocyklu havaroval zřejmě vlivem nepřiměřené rychlosti. I přes veškerou snahu záchranářů bohužel řidič svým zraněním na místě podlehl. Příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou stále předmětem vyšetřování kriminalistů z Liberce," uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

 

 

Vyšetřovatele teď zajímá, jestli si mladík nespletl odbočovací pruh s pokračující silnicí anebo jel tak rychle, že zkrátka nedokázal odbočit.

 

Na Liberecku je to letos již třetí nehoda motorkáře, která skončila smrtí. V půli května je tak v tomto kraji už překonána celoroční statistika z loňska, kdy na silnicích Liberecka zemřeli dva motorkáři, osm se zranilo těžce a 67 lehce.

Ivan Berka, jva TN.cz