svědectví nové okolnosti

"Mrzí mě to!": Dívky se pohádaly, pak šly spolu za ruce proti vlaku!

Téma:

Obě dívky, které v sobotu srazil u Mlékojed na Mělnicku vlak, se údajně dobře znaly. Byly kamarádky, policisté nyní zjišťují, jestli se společně rozhodly ukončit svůj život, nebo jestli zemřely nešťastnou náhodou.

Nešťastná náhoda nebo sebevražda? To jsou dvě verze příčiny včerejšího železničního neštěstí nedaleko přejezdu v Mlékojedech na Mělnicku. Vlak tam srazil dvě asi šestnáctileté dívky. Těžkým zraněním i přes rychlý příjezd záchranářů bohužel podlehly.

 

Jedna z místních obyvatelek TV Nova upozornila, že nejde o první smrt na kolejích v této oblasti. "Tady se to stává téměř na denním pořádku," řekla. Nehoda se odehrála prý jen kousek od jejího domu a srážce předcházelo dlouhé troubení vlaku. To potvrdil i další svědek.

 

GALERIE: Tragédie na přejezdu u Neratovic

1
/
17
Zdroj: TV Nova
Vlak srazil dvě dívky v Mlékojedech - 9

 

"Viděl jsem, jak jdou dvě holky, pak jak troubí vlak dlouho a brzdil. Pak už jsem viděl jen strojvedoucího, jak se drží za hlavu," řekl další svědek. Ten byl podle všeho z celé události velmi zdrcený. "Řekl, že na ně troubil, že se fotily, otočily se, chytly se za ruce a šly proti němu," dodal. Celé rozhovory se svědky najdete zde.

 

 

Jak se podařilo TV Nova zjistit, obě dívky se spolu měly dobře znát, na konci března se ale ošklivě pohádaly. Jejich konflikt vyvrcholil až na sociálních sítích. "Po**ala jsem ti celý život, mrzí mě to," omlouvala se poté jedna z dívek. S pochopením se ale nesetkala. "Nemrzí," odporovala druhá.

 

Co se mezi nimi stalo, není jasné. Obě dívky ale i přes neshody měly podle všeho velmi silný vztah. Policie nyní zjišťuje, jestli se rozhodly zůstataž do poslední chvíle spolu a dobrovolně ukončit své životy.

 

"Ve věku 15-16 let jsou v citlivém věku, kdy hledají samy sebe a mají pocit, že málokdo je může pochopit nebo mají i pocit, že jim málokdo může pomoct, že ještě z každé krize vede cesta ven," upozorňuje psycholog Tomáš Morávek. Jestli právě problémy dohnaly dívky k tak zoufalému činu, ukáže čas.

lud TN.cz