Vyšetřuje to policie

Na bankovkách s Gottem vydělávají i podvodníci. Muž přišel o tisíce

Hana Mikulková
Hana Mikulková
29.7. 2019 21:03
Téma:

Podvodníci vydělávají dál na jménu Karla Gotta. Terčem podvodů už nejsou jen vstupenky na jeho koncerty. Českolipská policie vyšetřuje první případ, kdy někdo nabízel k prodeji předraženou pamětní bankovku ze speciální edice. Žádná bankovka ale sběrateli nedorazila.

Stály každá 50 korun. Vydalo se jich 5000 a vyvolaly naprosté šílenství mezi Gottovými fanoušky. Ti se tlačili v půlkilometrové frontě před spuštěním prodeje v den mistrových osmdesátin.

 

Mnozí čekali celou noc. Vyprodané byly za čtyři hodiny. Na stovky lidí se už nedostalo. "Mně se chce i brečet z toho," řekla žena, která na bankovky čekala. "Si je pak na internetu koupíme po pěti po deseti tisících," předpovídal další neúspěšný čekatel.

 

Bankovku nyní někteří nabízejí dokonce za 25 000 Kč - tedy pětiset násobek. Pan Vysušil z České Lípy je jedním z fanoušků mnohonásobného Zlatého slavíka, na kterého se nedostalo. A byl ochotný si i připlatit jen, aby ji získal.

 

"Jsem podal inzerát, kde jsem nabídnul 7 000," řekl Jiří Vysušil, podvedený zájemce o bankovku. Ozvala se mu žena, která ho přesvědčila, že bankovku má. Volali si, psali e-maily i smsky. Poslala mu dokonce fotografii i s aktuálním datem.

 

"Poptávala se, jestli jsem překupník. Jsem jí tvrdil, že to chci pro děti jednou do budoucna," řekl Jiří Vysušil. Když jí poslal domluvených 5 050 korun, žena komunikaci ukončila a číslo telefonu a bankovního účtu zrušila.

 

 

"Měl to být dárek, zklamání to je. Peníze jí došly, ale bankovka ne,“ dodal. "Podvodnou nabídku pamětní bankovky s portrétem Karla Gotta tu řešíme poprvé. Lidem doporučujeme, aby se s prodávajícím domluvili na osobním odběru anebo zaslání na dobírku," řekla českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

"Ono na ni dojde. Nejsem první ani poslední, kterého podvedla," dodal Vysušil. Podezřelé ženě hrozí až dva roky vězení.

TN.cz