Klinika v Berlíně

Muž zabil syna bývalého německého prezidenta! Ubodal ho na přednášce

michora
Zdeněk Michora, Jan Pánik
Aktualizováno 20.11. 2019 12:40

Neznámý útočník ubodal v úterý večer v Berlíně během veřejné přednášky v nemocnici přednášejícího lékaře. Podle německých médií je obětí 59letý profesor Fritz von Weizsäcker, syn někdejšího spolkového prezidenta. Agresora zadrželi policisté.

Tragédie se odehrála kolem 19. hodiny na soukromé klinice v berlínském Charlottenburgu. Profesor Fritz von Weizsäcker, vedoucí lékař tamní interny, přednášel pro zájemce z řad odborné i laické veřejnosti o onemocnění jater.

 

Asi po hodině z publika vyskočil muž a zaútočil na něj nožem, informoval deník Bild. Jeden z diváků se profesora snažil ochránit, ale odnesl to těžkým zraněním.

 

 

Fritz von Weizsäcker přes snahu lékařů svým zraněním podlehl. Agresora zadrželi s pomocí návštěvníků přednášky policisté. O jeho totožnosti a motivu zatím nezveřejnili žádné informace.

 

 

Podobné přednášky se na klinice konají pravidelně, v úterý večer si ji přišla vyslechnout dvacítka lidí. Von Weizsäcker byl jedním ze čtyř dětí již zesnulého německého exprezidenta Richarda von Weizsäckera. V čele země stál v letech 1984 až 1994, zemřel v roce 2015 ve věku 94 let.

 

Doplňující informace od reportérky Petry Matýskové:

TN.cz