Incident v metru

Muž v Británii chtěl vyfotit ženu pod sukní, hrozí mu dva roky za mřížemi!

Londýnské metro - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 23.9. 2019 22:20
Téma:

Snaha získat fotografii intimních partií pod sukní ženy se nevyplatila muži ve Velké Británii. Právník Daren Timson-Hunt se totiž stal prvním člověkem, který byl ve Velké Británii za takové chování odsouzen. Incident se měl stát v londýnské stanici metra na začátku července letošního roku.

Čtyřiapadesátiletý advokát, který do sprna pracoval pro britskou vládu, se měl ke všemu přiznat v minulém týdnu. Údajně začal sledovat ženu, která právě opustila soupravu metra ve stanici Northern Line, tvrdí britský deník Independent

 

Následně počkal, až žena výjde na vrchol schodiště. Jeden z cestujících pak viděl, jak si Timson-Hunt schoval pod nohou mobilní telefon a pokusil se pořídit fotku toho, co má nic netušící žena pod svou sukní. 

 

Tím podle novely britského zákona, který vstoupil v platnost teprve letos v dubnu, spáchal trestný čin. Za "upskirting", tedy pořizování fotografií pod sukní osoby bez jejího souhlasu, tak advokátovi hrozí až dva roky za mřížemi. Viníci mohou být u nejzávažnějších případů dokonce zapsáni do registru sexuálních delikventů. 

 

 

Timsonovi-Huntovi zakázal soud až do vynesení rozsudku cestovat metrem. "Rovněž mu bylo zakázáno nosit u sebe zařízení, které je schopno pořizovat fotografie na veřejných místech," uvedl britský deník.

 

 

TN.cz