zdravotní problémy

Muž zachránil seniorce (74) život. Pomohla k tomu neuvěřitelná náhoda

Smutná seniorka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
25.1. 2020 13:21
Téma:

Obrovské štěstí měla 74letá žena ze Žabovřesk v Brně, když se jí ve čtvrtek udělalo nevolno. Naštěstí šel kolem jejího bytu muž, který ženu vídá pravidelně v okně. Přišlo mu zvláštní, že se tam seniorka dlouhou dobu neukázala. Zavolal proto na městskou policii, která na místě zjistila, že má žena problémy. V okně totiž nechala vzkaz, ve kterém žádala o pomoc.

Strážníci z Brna vyjížděli ve čtvrtek k bytu 74leté ženy v městské části Žabovřesky. Na místo je přivoval 42letý muž. Ten chodí každý den stejnou trasu a v okně vždy zahlédne seniorku, která se dívá ven.

 

Žena však na svém obvyklém místě nebyla. "Vyslaní strážníci na uvedené adrese zvonili i klepali na dveře, ale žádná reakce nepřicházela," popsal situaci strážník Pavel Šoba. Poté se rozhodli zaťukat na okno z ulice.

 

"Do výše očí se jim vynořil papír se vzkazem 'nemůžu se zvednout'. Operační středisko tedy vyrozumělo hasiče, kterým se do bytu zajištěného bezpečnostním zámkem po chvíli podařilo dostat," doplnil Šoba.

 

 

Žena poté hasičům řekla, že nemůže chodit a je diabetička. "Seniorku si proto do péče převzali záchranáři, a sanitka ji odvezla do nemocnice," dodal strážník.

TN.cz