sever Čech

Myší trus, zelené párky! Tenhle hnus našla inspekce v obchodech

Téma:

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce opět zasahovali. Na severu Čech objevili v běžném prodeji zelené párky, sklady potravin zanesené myšími výkaly a nepořádek takový, že hrozilo šíření infekcí.

Večerka v Duchcovské ulici v Teplicích prodávala "hezky" vyzrálé zelené párky. Prošlé byly prý už nejméně 14 dnů. Inspektoři prodejci nařídili jejich okamžitou likvidaci a teď mu kvůli zanedbání povinnosti hrozí několikatisícová pokuta.

 

Inspekce řádila i v prodejně potravin v Lenešicích na Lounsku. Úklid tam neproběhl zřejmě hodně dlouho, inspektoři uvnitř našli myší trus a nepořádek i v regálech.

 

S hlodavci měli problém i v prodejně levných potravin ve Školní ulici v Chomutově. Tam si myši pochutnávaly už i na skladovaných potravinách. Inspektoři v prodejně našli potraviny skladované na zemi, všude v okolí byly myší výkaly a nahlodané potraviny.

 

 

V opravdu příšerném stavu pak byl sklad potravin v irské restauraci v Mostě, uvnitř bylo špinavé snad všechno - na stěnách šedivé a hnědé fleky, vlhkost a oloupané zdivo. Ve všech případech už zahájili inspektoři a hygienici řízení o pokutách a hlavně nápravě. Některé provozovny už znovu fungují.

 

sei TN.cz