smutný případ

Myslivec zabil asistenčního psa. "Střílel jsem na prase!" brání se

Téma:

Vzácného asistenčního psa zastřelil majitelům při venčení myslivec u Krasoňova na Pelhřimovsku. Případ už prověřují policisté a myslivec, který střílel a porušil hned několik pravidel, vinu odmítá.

"Pejsek přibíhal s velkým hlasitým kňučením," popisuje události osudného dne majitelka psa Tereza Slavotínková. "Lehla si a sbírali jsme jí do deky," vzpomíná. I přesto, že postřelenou fenku Zulku okamžitě paní Slavotínková převezla na operaci, pejsek nakonec nepřežil.

 

"Měli jsme s ní velký plány. Bylo jí jen 3 a půl roku. Já mám tříletou dceru," říká majitelka. Přitom vzácnou fenku autralského ovčáka jen venčila - jako každý večer. Pejsek prý pobíhal pár metrů od své paničky.

 

"Měli jsme ji na dohled, ona měla velkou bílou náprsenku," tvrdí majitelka. Místo, kde myslivec fenku zastřelil, je přitom pouhých 400 metrů od rodinného domu. Zulku si majitelka cení na 150 tisíc korun. "Teď měla nastupovat do výcviku asistenčních a vodících psů na canisteraupeutické zkoušky," říká paní Slavotínková.

 

Vystřelit po ní měl myslivec z nedalekého Krasoňova. "Je tam posed, je to můj úsek a byl jsem tam," přiznává myslivec. Policie ho už vyslýchala. Pokud vystřelil na Zulku, porušil hned několik mysliveckých pravidel. "Jednalo se o ovčáckého psa, na který nesmí střílet. On navíc nebyl mysliveckou stráží, která v případě, že pes honí zvěř tak může zasáhnout," tvrdí majitelka psa.

 

 

A i přesto, že nikoho jiného nikdo široko daleko neviděl a na místě se objevil jen on, vinu odmítá. Prý střílel, ale ne na psa. "Já jsem toho psa 100% nestřelil. Střílel jsem na prase," brání se myslivec.

 

"Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci," uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová. Hrozit myslivci v případě prokázání viny může až roční vězení. Navíc majitelka ho chce po skončení policejního vyšetřování žalovat a vymáhat škodu za zastřelenou fenku.
 

Davik Pik, sei TN.cz