Tragédie u České Lípy

Na koupališti se topil hoch (6). Po převozu do nemocnice zemřel!

Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 8. 7. 2020
Téma:

Liberečtí kriminalisté rozplétají tragický incident na koupališti v Českém Dubu. V pondělí tu svědci objevili bezvládného malého chlapce, který po převozu do nemocnice zemřel. Podle policie tu byl na výletě s letním táborem.

"V pondělí po půl páté odpoledne si na koupališti v Českém Dubu všimla nezletilá dívka bezvládného těla chlapce, které plavalo na vodní hladině a společně se svými kamarádkami ho vytáhla na břeh. Byl v bezvědomí," popsala ve středu policejní mluvčí Ivana Baláková.

 

Dodala, že vše nasvědčuje tomu, že se hoch před tím, než ho dívka zpozorovala, topil. "Ačkoliv mu na místě byla okamžitě poskytnuta první pomoc, byl jeho zdravotní stav velmi vážný a vyžádal si letecký transport do nemocnice v Motole. Zde chlapec navzdory maximálnímu úsilí lékařů v úterý zemřel," tlumočila tragickou dohru incidentu Baláková.

 

Podle informací TN.cz bylo chlapci pouhých šest let. Děvčatům, která ho pomáhala zachránit, jen o pár roků víc. Smrt školáka už řeší kriminálka s podezřením na usmrcení z nedbalosti.

 

 

Podle policie byl totiž chlapec na koupališti v osudný den jako účastník letního tábora s dalšími dětmi i táborovým dozorem. Dá se tedy předpokládat, že vyšetřovatelé nyní zjišťují, jestli někdo z vedoucích nezanedbal své povinnosti.

 

Policie s ohledem na probíhající vyšetřování a věk mrtvého dítěte nechce k případu poskytovat žádné bližší informace.

 

Mluvčí záchranky Michael Georgiev na dotaz TN.cz řekl, že zdravotníci chlapce na koupališti oživovali několik desítek minut a na místo vyslali také interventa, který při podobných událostech poskytuje psychologickou pomoc a podporu.

TN.cz