Požár v Krkonoších

Hořela Jilemnická bouda! Oheň poškodil střechu turistického místa

Pozar Jilemnicka bouda
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Pozar Jilemnicka bouda
Petra Štrunc Nevařilová
Petra Štrunc Nevařilová
Aktualizováno 15:16
24.11. 2020 12:45
Téma:

V úterý nad ránem byly vyslány jednotky druhého stupně požárního poplachu do Vítkovic na Semilsku. V jednom z oken Jilemnické boudy, která se nachází u lyžařského areálu Horní Mísečky, byl zpozorován kouř.

Hasiči přijali oznámení kolem půl páté ráno. K požáru bylo svoláno několik jednotek hasičů z Libereckého a Královéhradeckého kraje. Požár ohlásil zaměstnanec penzionu, který stihl objekt včas opustit. V době zásahu se v domě nikdo nenacházel.

 

Oheň zasáhl druhé patro a střechu objektu. "Zásah byl velmi náročný vzhledem k materiálu střechy, na které se nacházela tzv. falcovaná plechová krytina. Střechu a její konstrukci museli hasiči následně ve třech polích rozebrat a uhasit veškerá ohniska požáru", potvrdila mluvčí libereckých hasičů Lucie Hložková.


 

Kvůli silnému dýmu zasahovali hasiči v dýchací technice. Ohnisko zakouření se jim podařilo najít pomocí termokamery v jednom z pokojů ve druhém patře. Hasiči pokračovali průzkumem půdního prostoru, který byl také silně zakouřený a bylo nutné ho odvětrat.

GALEREI: Požár horského penzionu Jilemnická Bouda na Horních Mísečkách ve Vítkovicích

1
/
3
Zdroj: HZS Libereckého kraje
Požár horského penzionu Jilemnická Bouda na Horních Mísečkách ve Vítkovicích - 1

 

Hasiči požár likvidovali několik hodin. Uhasili ho asi půl hodiny před polednem. Nikdo nebyl zraněn. Příčina události se vyšetřuje.

 

 

.

Související témata:
TN.cz