Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 17. 4. 2018
Další omezení

Na pražském letišti si nezapálíte, zruší se i kuřárny! ANKETA

Kouření - ilustrační
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Pražské letiště bude nekuřácké. Lidé si nebudou moci zapálit v terminálech, ani v dosavadních kuřárnách. S cigaretou musí na vyhrazené místo před vstupy do budovy.

Anketa

Vítáte zákaz kouření na letišti?

Hlasovalo 1388 lidí.
V prostorách Letiště Václava Havla v Praze už si od 1. května nezapálíte. Zákaz kouření bude platit v celém interiéru včetně současných kuřáckých koutků v tranzitním prostoru. Kouřit bude možné jen na 14 vyhrazných místech před vstupy do budov.

 

"Letiště Praha tak následuje příkladu řady zemí či jednotlivých letišť, které se již plně nekuřáckou cestou vydaly," uvedla mluvčí pražského letiště Marika Janoušková. Podobně fungují některé terminály ve Velké Británii, ve Španělsku a USA.

 

Počty nekuřáckých letišť se budou podle vedení jen zvyšovat. "Zároveň jsme přesvědčeni, že toto rozhodnutí přinese zvýšení kvality a komfortu během pobytu na letišti pro většinu cestujících i zaměstnanců," sdělil předseda představensta Václav Řehoř.

 

 

Rozhodnutí podle něj předcházela důkladná analýza. Mnoho cestujících si na kuřárny stěžovalo, zvážit se musela také provozní a bezpečnostní rizika. Trvalé kuřárny musejí navíc splňovat přísné legislativní nároky a potřebují dlouhodobé investice.

 

Letiště se tak připojí k restauračním zařízením a dalším místům, kde kouření zakázal tzv. protikuřácký zákon. Od loňského května si nezapálíte ani v divadle, kině, sportovní hale či na nástupištích a čekárnách.

epa TN.cz