smrtelné nehody

Na silnicích se o víkendu umíralo. Kvůli alkoholu i nepozornosti

Téma:

Naprosto zbytečně přišli o život dva lidé při nehodách na Chrudimsku a nedaleko Bystřice pod Hostýnem. V sobotu v podvečer zemřel mladík (17) vinou o rok staršího řidiče a dnes nepřežila starší žena žena (70) srážku s motorkářem.

Alkohol a velká rychlost v úzké uličce v obci Svratouch. Kombinace těchto dvou faktorů spojená s minimálními zkušenostmi teprve osmnáctiletého řidiče nemohla skončit dobře. Jeho malý nisan vylétl ze silnici a narazil do sloupu elektrického vedení.

 

Řidič nadýchal 1,8 promile. Při nehodě zabil i svého o rok mladšího kamaráda. Auto totiž do betonového sloupu narazilo pravou stranou, částí, kde mladík seděl. "I přes 40 minut trvající resuscitační úsilí mladík zraněním podlehl," řekl Ivo Novák ze záchranné služby.

 

Opilý řidič měl jen drobná zranění nohou. Zabil ale kamaráda a při zásahu šlo o zdraví i záchranářům. Sloup elektrického vedení se totiž mohl každým okamžikem zřítit.

 

 

A naprosto zbytečná tragédie se dnes odehrála také nedaleko Bystřice pod Hostýnem. Sedmdesátiletá spolujezdkyně vystoupila z auta směrem do silnice přímo pod kola motorkáři. Ten neměl šanci jakkoliv zareagovat. "Žena zraněním podlehla," potvrdila smutnou zprávu policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

 

Motorkář i jeho spolujezdkyně byli nárazem katapultováni a oba museli do nemocnice. Z Bystřice na Bílavsko po dobu vyšetřování nehody řidiči projet nemohli.

Související témata:
tn.cz / gar