tragédie v tyrolsku

Na sjezdovce v rakouských Alpách se utrhla lavina! Dva lidé přišli o život

Horští záchranáři v Alpách
Zdroj: Enex
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 9.11. 2019 15:05
Téma:

V Söldenu, oblíbeném lyžařském středisku v rakouských Alpách, se v sobotu utrhla lavina. Zasypala na sjezdovce dva lidi, kteří přišli o život. Jedná o první tragický případ před začátkem letošní zimní sezóny, tvrdí místní média.

V rakouském městečku Sölden, které je oblíbeným alpským lyžařským střediskem, se v sobotu odpoledne utrhla lavina. Mohutná sněhová vlna se prohnala sjezdovkou a vzala s sebou i dva lidi. Ti podle místních úřadů neměli šanci přežít - záchranáři je oba našli mrtvé.

 

Informoval o tom rakouský deník Österreich s odvoláním na tiskovou agenturu APA. Podrobnosti ani identita zemřelých zatím nejsou známy.

 

 

Jedná se o první tragickou událost tohoto druhu před začátkem letošní zimní sezóny. Lavinová služba, která lyžaře denně informuje o stavu sjezdovek a varuje je před nebezpečím, ještě nebyla spuštěna.

 

Úřady však v pátek nadšencům do zimních sportů a horolezcům doporučily, aby byli v horách opatrnější, protože tam napadlo mnoho sněhu a kvůli opětovnému oteplení v posledních dnech se zvýšilo právě riziko pádu lavin.

Související témata:
TN.cz