v rouše adamově

Naháč se proháněl Havířovem. Na zádech měl nápis Policie

Téma:

Centrem Havířova se za bílého dne proháněl nahý motorkář. Na sobě měl pouze boty a přilbu a na zádech nápis Policie. Když ho skutečná policie začala pronásledovat, havaroval a snažil se jim pěšky utéct.

Dvaadvacetiletý muž se s kamarádem na motorce proháněl po ulicích města zcela nahý. Měl pouze přilbu a boty. Záda si ale vyzdobil nápisem policie. A takto vystrojený se pokusil vyprovokovat strážníky. Přímo před ředitelstvím totiž začal motorku túrovat.

 

"V jednu chvíli jsme slyšeli hrozný hluk, tak jsme vyběhli do oken, co se děje, a oni v podstatě stáli u nás před ředitelstvím," popisuje situaci ředitel Městské policie Havířov Bohuslav Muras.

 

 

Když je policisté zaregistrovali, mladíci se vydali na další jízdu městem. Strážníci se sice vyprovokovat nedali, přesto zasahovat museli. Motorkáři ulicemi nejeli zrovna podle předpisů. Podle Murase se mladíky snažili zachytit i policisté, kteří byli zrovna mimo službu. Mobilními telefony své kolegy naváděli, kde výtržníci zrovna jsou.

 

Zběsilá jízda nakonec skončila havárií jednoho z mladíků, druhému se podařilo ujet. Tím ale honička neskončila, naháč začal utíkat k řece, tam ho ale policisté dopadli. Nakonec zjistili, že muž nemá řidičský průkaz a ze svého motocyklu sundal registrační značku. Za výtržnictví mu teď hrozí až dva roky vězení.
 

Související témata:
TN.cz