video pes invalida

PSÍ VIDEO: Čivava se narodila bez nožiček, podívejte, jak drandí

Téma:

Internetovou senzací se stal příběh malého šťěňátka čivavy z americké Indiany. Pejsek se totiž narodil bez předních nožiček a dílem štěstí se dostal k rodině, která mu dopřála plnohodnotný život.

Čivava jmémem Turbo bez předních nohou se pere s těžkým osudem. Ale díky své majitelce - veterinární techničce Ashley Looperové - už se má mnohem lépe. Ta svému miláčkovi totiž postavila jakýsi invalidní vozík.

 

Nebyl to ale vůbec jednoduchý proces, už kvůli požadavkům na konstrukci psího kolečkového "křesla". Muselo být dostatečně lehké a kolečka se musela lehce také otáčet. Po experimentech s kusy starých hraček a kolečkových bruslí se nakonec rozhodla pro jiné řešení.

 

 

Galerie: Čivava na invalidním vozíku

1
/
8
Zdroj: Instagram
Čivava na vozíčku - 8

 

Na internetu spustila kampaň, kde vybírala peníze právě na vývoj "podvozků" pro pejsky s podobným postižením. Dostala mnoho financí, největším příspevkem pro ni ale byla podpora Marka Dewricka, ředitele firmy, která se zabývá 3D tiskem. Ten pomohl vyvinout podvozek i s postrojem přesně na míru. Pejsek se tak mohl konečně pořádně rozběhnout a vysloužil si jméno Turbo.

 

 

Je dobře vidět, že 3D tisk nemusí být užitečný jen lidem, ale také zvířatům, která se narodila s postižením či prodělala vážný úraz. Turbo by mohl vyprávět.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VIDEO: Bestie! Žena táhla za svým autem psa na řetězu. Chtěla ho tak zabít

Nechutné a brutální: Facebooková stránka ´Pes je jídlo, ne kamarád´ má stále více příznivců

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
jox TN.cz