Skromný gentleman

Našli jsme "anděla", který pomohl babičce na nádraží! Tohle vzkazuje

Téma:

Našli jsme ho! Muž, který tak nezištně pomohl stařence, když jí ujel poslední vlak domů, a svým činem dojal tisíce lidí, má opravdu dobré srdce. Napsal skromný vzkaz, že zájem ho sice těší, ale není to nic neobvyklého a podobně by se měl zachovat každý. Jen žádá o laskavost.

V polovině týdne dojal české sociální sítě příběh sedmdesátileté paní, která nestihla poslední vlak z Prahy do Kladna a neměla kde přenocovat. Pak se ale objevil "anděl" a nabídl babičce nocleh u sebe doma. Svým činem dojal tisíce lidí a zahřál u srdce.

 

Čtenáři i naše redakce se snažili muže s dobrým srdcem vypátrat, až nám nakonec napsal sám. "Reaguji na váš článek a výzvu. Je velmi milé, že se mě snažíte najít, ale opravdu jsem to nedělal pro to, abych se objevil v nějakých novinách, televizi či článcích," píše skromně ve své zprávě.

 

Celá situace mu připadá obyčejná a myslí si, že by se tak měl zachovat každý. Jenže podobných případů najdeme v dnešní době opravdu málo. "Z mého pohledu v tu chvíli nebyla jiná adekvátní možnost. Pokud to někomu přijde jako něco výjimečného, tak by se nad sebou měl zamyslet," myslí si.

 

Mladíkovi ale očividně nejsou pomoc a dobré skutky cizí. Ve volném čase totiž prý pomáhá jako dobrovolník v Nízkoprahovém klubu v Milovicích, jak nám napsal jeden čtenář.

 

 

Dobrý muž ale žádá, aby byla zachována jeho anonymita. "Je opravdu hezké, že se o tom píše a ani ve snu by mě nenapadlo, co to způsobí. Chtěl bych vás požádat o laskavost, nestojím o žádnou "pseudoslávu" a byl bych opravdu rád, aby to tak i zůstalo," napsal gentleman.

 

Vše podstatné navíc podle něj už bylo napsáno a jeho jméno by prý příběhu nijak nepomohlo. "Podstata celé věci je přeci v té situaci a nepotřebuje mít tvář ani jméno," stojí ve zprávě. Respektujeme jeho přání a nadále jeho jméno nezveřejňuje.
 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Matka napsala dopis tyranům svého syna. Její slova vám vženou slzy do očí!

DOJEMNÝ PŘÍBĚH: Lidé obcházeli opuštěné šťěnátko v krabici! Neuvěříte tomu, proč to udělali!

epa TN.cz