útok na ZŠ

Nebylo to poprvé! Loni útočník z Vrútek nožem napadl průvodčí

Vrah ze Slovenska
Zdroj: Facebook / Najšlová Miroslava
Téma:

Policie zkoumá motiv 22letého útočníka Ivana, který v úterý vtrhl do základní školy ve Vrútkách. Zabil jednoho učitele a čtyři lidi vážně zranil. Nebyl to ale podle TV Markíza jeho první incident, muž byl v podmínce za vyhrožování.

Násilník, kterého policisté po útoku na základní škole ve Vrútkách zastřelili, už měl na svědomí podobnou událost v loňském roce. Důvěryhodný zdroj TV Markíza uvedl, že před rokem Ivan s nožem v ruce zaútočil na vlakovou průvodčí.

 

Překvapivé je, že ho soud ani nevzal do vazby, ale byl vyšetřovaný pouze na svobodě. Následně ho podle policejního prezidenta Milana Lučanského odsoudili za nebezpečné vyhrožování. Šéf policie sdělil, že nechá postup orgánů prověřit.

 

Podle obyvatel, kteří útočníka poznali, by mohlo jít o pomstu za šikanování. Nahrává tomu také fakt, že útočník předtím školu sám navštěvoval. Policie ovšem zatím tuto možnost nepotvrdila. Někteří tvrdí, že byl útočník pod vlivem omamných látek, ale jeho kamarádi to odmítají. Svým agresivním chováním byl ale pachatel známý.

 

 

Bývalý žák ve čtvrtek dopoledne rozbil okno budovy školy a tím se dostal dovnitř. Pobodal pět lidí, z toho tři dospělé a dvě děti. Na odpor se mu postavil zástupce ředitelky Jaroslav Budz, který zraněním podlehl. Útočník zranil také učitelku, jejíž stav je vážný, a školníka. Všichni by měli být mimo ohrožení života.

 

22letého agresora policisté dopadli na útěku. Po několika varováních ho postřelili, podle svědků proti nim ale stále šel s nožem. Nakonec muže zastřelili. Při zásahu se dva policisté zranili od odražených kulek, jeden musel podstoupit operaci. Oba budou v pořádku.

 

Podívejte se na reportáž o útoku:

sik TN.cz