Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

záhadný tvor

Nejdivnější kuře světa: Žilo 18 měsíců bez hlavy! VIDEO

Zázračné kuře přežilo rok a půl bez hlavy. Páníček ho krmil pipetou přímo do krku. Bezhlavý kur běhal po dvoře mezi ostatní drůbeží a stal se velkou atrakcí. Kuře se po osmnácti měsících bezhlavého života jednou v noci udusilo.

Záhadné kuře se jmenovalo Mike a vylíhlo se v dubnu 1945 na farmě ve Fruitě v Coloradu. Když bylo kohoutkovi pět a půl měsíce, jeho páníček Lloyd Olsen se rozhodl, že ho bude mít rodina k večeři.

 

Sekera ale minula krční tepnu, kuře sice přišlo o hlavu, ale zůstalo mu jedno ucho a většina mozkového kmenu. Mike se tedy nestal večeří, přežil, dál vesele běhal po dvoře a dokonce se pokoušel kokrhat.

 

Z bezhlavého kuřete Mikea se brzy stala velká atrakce a pro rodinu slušný zdroj příjmu. Olsen vybíral "očumné" 25 centů, zvědavci se na farmu jen hrnuli a v době své největší slávy kuře vydělávalo 4 a půl tisíce dolarů (dnes by to bylo 47 a půl tisíce dolarů) měsíčně.

 

 

Olsen Mikea krmil pipetou přímo do krku a také s ním vyrážel na turné. Kohoutek umřel až po neuvěřitelných osmnácti měsících života bez hlavy právě na jednom z nich. V motelu ve Phoenixu v Arizoně se v noci v březnu roku 1947 kuře udusilo.
 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nechutné: Muž si udělal vrtulník ze své mrtvé kočky

HRDINSKÉ VIDEO: Statečné slůně se ubránilo útoku čtrnácti lvů. Jak se zachránilo?

hel TN.cz