neštěstí v Německu

Dívku v Německu zasáhl blesk, pak ji přejelo auto! Policie řekla, jak na tom je

Záchranáři v Německu
Zdroj: Profimedia
Lucie Krošová
Lucie Krošová
5.6. 2021 17:39
Téma:

Bouře v Severním Porýní-Vestfálsku zapříčinila v pátek večer v Düsseldorfu nehodu, kvůli které skončila v kritickém stavu v nemocnici dvanáctiletá cyklistka. Dívka po úderu blesku spadla přímo pod kola projíždějícího automobilu. Podle místní policie přežila noc. V péči lékařů přitom skončila i matka dívky.

Německo od čtvrtka bičují silné bouřky s přívalovými dešti a kroupami. Nejvíce škody napáchaly ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Právě v této oblasti došlo i k vážnému zranění dvanáctileté dívky.

 

Ta v pátek večer jela ve skupině cyklistů, když najednou udeřil blesk. Podle düsseldorfských hasičů i svědků z místa dívku zřejmě zasáhl elektrický výboj, spadla přímo pod projíždějící auto. Řidič už nemohl srážce zabránit.

 

 

Podle místních médií byla dívka úspěšně resuscitována. Kvůli extrémní bouřkové situaci ale nemohli záchranáři na místo vyslat vrtulník, pro dívku tak nakonec dorazila sanitka. V nemocnici skončila i zraněná matka dívky. Dalších osm cyklistů, včetně nevlastního otce dítěte, záchranáři ošetřili na místě, informuje německý Bild.

 

Cyklistka skončila v kritickém stavu, v těchto případech jsou nejdůležitější první hodiny od neštěstí. Dítě přežilo noc, řekl v sobotu ráno policejní mluvčí portálu WDR. Blíže ale situaci komentovat nemohl.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz