Fatální rozhodnutí

Nezvratný osud tří ošetřovatelek: V autě smrti vůbec jet neměly!

Tragická nehoda na Slovensku
Zdroj: Policie SR
Při sobotní nehodě na Slovensku zemřelo osm lidí
Téma:

Chtěl tomu tak osud? Trojice slovenských ošetřovatelek, které zemřely při děsivé nehodě, neměla vůbec v mikrobusu cestovat. Chtěly být ale co nejdříve doma, a tak vystoupily z původní dodávky a přesedly si do auta smrti.

Slovenskem otřásla tragická nehoda, která se stala v sobotu ráno u obce Nitrica. Při srážce mikrobusu s kamionem zemřel řidič a sedm ošetřovatelek, které vezl z Rakouska. Až postupem času ale vyplývají na povrch bolestné detaily, píše portál cas.sk.

 

Ukázalo se, že tři ošetřovatelky vůbec v mikrobusu sedět neměly. Katarína Svíbová († 54), Lucia Gmitterová († 36) a Ľubica Chomová († 55) doplatily svými životy na to, že chtěly být co nejdřív se svými blízkými.

 

Původně jely v autě, které řídil Marián Bartoš ze Spišských Tomášovic. Kdyby z něj nevystoupily, šťastně by dojely až domů a setkaly se se svými rodinami. Nedaleko Bratislavy se ale trojice žen rozhodla přestoupit do mikrobusu Milana Bančeje, který jel po rychlejší trase.

 

 

GALERIE: Tragická nehoda na Slovensku

1
/
12
Zdroj: Facebook/ Policajný zbor SR
Tragická nehoda na Slovensku - 1

 

Milan ani sedm ošetřovatelek, které v mikrobuse cestovaly, už se ale domů nevrátili. Havarovali jen pár minut poté, co se Katarína, Lucia a Ľubica usadily. Marián, který trojici původně vezl, se psychicky zhroutil. "Mám výčitky svědomí, i když vím, že za to nemůžu," prohlásil pro portál řidič.

 

 

Ještě tragičtější je příběh Kataríny, která nejenže neměla sedět v mikrobuse smrti, ale ani neměla v osudný den jet domů. Rozhodla se však prodloužit turnus v Rakousku, aby mohla být na Vánoce s milovanou dcerou. V sobotu se za ní tak těšila, že chtěla být doma co nejdřív. Místo toho už Astridka mámu nikdy neuvidí...


Podívejte se na reportáž TV Markíza o nehodě:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz