změna

NOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY: Olomoucký kraj

Jízdní řády a změny
Zdroj: TV Nova

Novinky ve vlakovém jízdním řádu od 13. prosince v Olomouckém kraji

Spěšným vlakem z Olomouce na Valašsko:

Dochází k rozšíření nabídky pro dojíždění do škol a zaměstnání v Olomouci. Nově pojedou 2 páry spěšných vlaků Olomouc hl.n. – Vsetín – Střelná a opačně, ráno s příjezdem do Olomouce v 6:30 a 7:32, odpoledne s odjezdem z Olomouce ve 14:17 a 15:17. Vlaky v úseku Olomouc – Hranice na Moravě zastaví v obou směrech pouze v Lipníku nad Bečvou, pojedou mimo stanici Přerov.

 

Olomouc – Uničov s cestovní dobou 34 minut:

Pro zajištění rychlého spojení hanácké metropole se Šternberkem a Uničovem dochází k rozšíření počtu spojů v době odpolední špičky o spoje zrychlených osobních vlaků s jízdní dobou 34 minut. Vlaky zastaví pouze v Bohuňovicích, Šternberku, Újezdě u Uničova a v Uničově. Z hlavního olomouckého nádraží bude spoji ve 14:01, 14:56, 15:56 a 16:56 rozšířena přepravní nabídka na jedné z nejfrekventovanějších tratí v půlhodinovém intervalu.

 

Modernizace olomouckého železničního uzlu:

Také v příštím roce bude pokračovat rekonstrukce olomouckého hlavního nádraží a s tím spojená rozsáhlá výluková činnost. V roce 2016 proběhne rekonstrukce kolejí, zhlaví, trolejového vedení a zabezpečovacího zařízení ve směru do Šternberka a Hrubé Vody. Tyto náročné stavební práce, jejichž ukončení se předpokládá na konci srpna 2016, si opětovně vyžádají omezení železniční dopravy a zavedení náhradní autobusové dopravy. Žádáme proto cestující, aby zohlednili tuto skutečnost při plánování svých cest.

 

Zvláštním vlakem na "Bílý kámen“

Na základě letošních zkušeností i v příštím roce vypraví České dráhy u příležitosti otevření vojenského prostoru Libavá v neděli 1. května 2016 jeden pár zvláštních vlaků mezi Olomoucí a Moravským Berounem pro účastníky cykloturistické akce "Bílý kámen“.
Změny v jízdním řádu na jednotlivých tratích v Olomouckém kraji (na tratích, které nejsou v přehledu zmiňovány, nedochází k podstatnějším změnám)

 

Trať 017 Česká Třebová – Dzbel: 

Z iniciativy objednatele veřejné regionální dopravy dochází k rozšíření nabídky spojů. První vlak ze Dzbelu v pracovní dny již v 5:34 a nový spoj v pracovní dny v 7:34 rozšíří nabídku cestování do škol a zaměstnání. Dopolední spoj v 9:08 pojede pouze o víkendech, naproti tomu odpolední spoj v 16:08 pojede denně. V opačném směru přijede první spoj do Dzbelu v pracovní dny již v 5:27 a nový spoj v pracovní dny v 7:17. Odpolední spoj s příjezdem v 16:08 pojede denně. U všech vlaků jsou ve stanici Dzbel přípojné návaznosti na vlaky směr Prostějov.

 

Trať 024 Štíty – Ústí nad Orlicí:

Po několikaletém přerušení provozu je nově objednána regionální doprava v závazku Pardubického kraje. Nové spojení ze Šítů do Letohradu s odjezdy ve 4:58 (v pracovní dny a sobotu), 10:08 (v sobotu a neděli), 15:21 (v pracovní dny) a 18:35, v opačném směru s příjezdy do Štítů ve 4:51 (v pracovní dny a sobotu), 9:58 (v sobotu a neděli), 15:17 (v pracovní dny) a 18:18.

 

Trať 025 Hanušovice – Dolní Lipka:

Všechny vlaky jedou pouze v sobotu a neděli.


Trať 270 Přerov – Olomouc – Zábřeh na Moravě:

Pro zlepšení ranního návozu studentů do škol v Lipníku nad Bečvou bude nově ranní spoj z Olomouce v 6:53 veden jako přímý spoj přes Přerov do Hranic na Moravě a Vsetína. Na spoje z Olomouce do Přerova a Nezamyslic se opět vrátí klasické soupravy.

 

Trať 270 Přerov – Hranice na Moravě – Bohumín:

Dochází k částečné změně provozního konceptu, vlaky pojedou v relaci Přerov – Hranice na Moravě – Vsetín s přípojovou vazbou v Hranicích na Moravě směr Suchdol nad Odrou, kde bude zajištěn přestup na rychlíky Brno – Bohumín v obou směrech.Nově pojedou 2 páry spěšných vlaků Olomouc hl.n. – Vsetín – Střelná a opačně, ráno s příjezdem do Olomouce hl.n. v 6:30 a 7:32, odpoledne s odjezdem s Olomouce ve 14:17 a 15:17 hod. Vlaky v úseku Olomouc – Hranice na Moravě zastaví v obou směrech pouze v Lipníku nad Bečvou, pojedou mimo stanici Přerov.

 

Trať 280 Hranice na Moravě – Horní Lideč:

Nově nepojede vlak z Hranic v 11:36. Spěšný vlak z Hranic ve 14:52 a 15:50 zastaví ve všech stanicích a zastávkách. Večerní spoj z Hranic ve 21:35 jede o 10 minut dříve. V opačném směru je uspíšen ranní vlak s odjezdem 4:07 ze Vsetína, do Hranic přijíždí ve 4:45, spoj pokračuje až do Olomouce přes Přerov, v Hranicích je zajištěn přestup směr Ostravsko. Rovněž ranní vlaky s příjezdem do Hranic v 5:57 a v 6:58 jsou uspíšeny, nově jedou jako spěšné vlaky a pokračují až do Olomouce mimo Přerov. Oba vlaky zastaví pouze v Lipníku nad Bečvou a Olomouci

 

Trať 290 Olomouc hl. n. – Uničov:

V době odpolední špičky se nabídka rozšiřuje o zrychlené osobní vlaky z Olomouce ve 14:01, 14:56, 15:56 a 16:56. Vlaky zastaví pouze v Bohuňovicích, Šternberku, Újezdě u Uničova a v Uničově. V úseku Uničov – Šumperk zaveden dvouhodinový interval.

 

Trať 292 Šumperk – Jeseník – Mikulovice – státní hranice:

V úseku Zábřeh na Moravě – Jeseník jsou všechny rychlíky vedeny jako spěšné vlaky a jsou v závazku Olomouckého kraje. Nově nejede vlak v úseku Hanušovice – Bohdíkov s odjezdem z Hanušovic ve 13:31. Vlak s odjezdem ze Šumperka v 18:32 ukončí svou jízdu v Hanušovicích.Také v JŘ 2016 se předpokládá rozsáhlá výluková činnost, navazující na výluky ve stávajícím jízdním rádu, a to rekonstrukce stanic Bohdíkov, Ruda nad Moravou a Hanušovice. Po převážnou část platnosti jízdního řádu 2016 se předpokládá nahrazení všech vlaků autobusovou dopravou.

 

Trať 300 Přerov – Brno:

Jízdní řád nezaznamenává zásadní změny, namísto původních elektrických jednotek vyjedou klasické soupravy.

 

Trať 301 Olomouc hl.n. – Nezamyslice:

První ranní vlak je výchozí až z Prostějova v 5:10, v opačném směru pojede první vlak nově z Nezamyslic již ve 4:40. Spoj z Nezamyslic v 5:35 pojede do Senice na Hané jako osobní vlak Os 14060, v Prostějově bude cestujícím zajištěn přestup do vlaku směr Olomouce.
Na základě objednávky pojede nový večerní spoj v pondělí až čtvrtek a také v neděli z Prostějova ve 23:02. Zajištěn bude přípoj od vlaku z Olomouce ve 22:30.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz