změna

NOVÉ JÍZDNÍ ŘÁDY: Ústecký kraj

Jízdní řády a změny
Zdroj: TV Nova

Změna jízdních řádů v Ústeckém kraji platná od 13. prosince 2015

Trať 083 Rumburk – Dolní Poustevna

V pracovní dny dochází k propojení prvních ranních vlaků a místo vlaků Děčín – Schőna a zpět a Rumburk – Dolní Poustevna a zpět pojede další pár přímých vlaků Děčín – Rumburk a opačně. Změna vychází ze společného požadavku Ústeckého kraje a německého objednatele regionální dopravy VVO.
Po dobu konání turistické akce Wandertag v Českosaském Švýcarsku pojede jeden pár turistického vlaku Děčín – Bad Schandau – Sebnitz – Mikulášovice – Panský – Krásná Lípa a zpět. Na jízdě tohoto vlaku se dohodl Ústecký kraj a VVO.

 

Trať 090 Praha – Děčín

Nárůst počtu spojů.
Noční zrychlený osobní vlak z Děčína (odjezd 0:16), který je přípojem od posledního vlaku z Bad Schandau, pojede až do Lovosic. Tímto spojením se umožní návrat cestujících z Drážďan až do Lovosic, kde bude přípoj i na Litoměřice.
V odpoledních hodinách v pracovní dny je přidán 1 pár osobních vlaků mezi stanicemi Děčín a Ústí nad Labem. Odjezd z Děčína v 15:02, zpět z Ústí nad Labem v 16:32.
Mezi stanicemi Ústí nad Labem a Lovosice objednal Ústecký kraj v odpoledních hodinách prodloužení rychlíku z Liberce a opačně.
Pro přepravu zaměstnanců firmy Johnson Controll v Roudnici nad Labem kraj objednal 2 páry zrychlených osobních vlaků mezi stanicemi Ústí nad Labem a Roudnice nad Labem. Jeden pár v pracovní dny a jeden v pracovní dny a v neděli a ve svátek.

 

Trať 132 Kadaň-Prunéřov – Želina

Rozsah dopravy zůstává stejný, u některých vlaků dochází k minutovým úpravám.
Jeden pár vlaků o víkendech a svátcích v době do 30. dubna 2016 je prodloužen do / ze zastávky Želina. Obsluha zastávky Želina vychází z požadavku města Kadaň.

 

Trať 135 Most – Moldava v Krušných horách

Rozsah pravidelné dopravy zůstává stejný.
Ústecký kraj objednal navíc 1 pár vlaků Ústí nad Labem – Moldava v Krušných horách a zpět, který pojede dva dny o jarních prázdninách okresu Teplice a dva dny okresu Ústí nad Labem. Spoje zajistí jednotka RegioShark.

 

Trať 137 Chomutov – Vejprty

Dochází ke znovuobnovení přeshraničního provozu na železničním přechodu Vejprty – Cranzahl, kdy o víkendech v době od 1. května do 25. září 2016 pojedou přes hranice dva páry vlaků.
Změna vychází z požadavku německé strany po dohodě s Ústeckým krajem.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz