obchodní řetězec

Nové prodejny, vlastní maso: Tyto změny chystá Kaufland! PŘEHLED

Kaufland
Zdroj: Kaufland.cz
Ilustrační foto
Téma:

Otevření nových prodejen, zavedení samoobslužných pokladen nebo vlastní značka masa - těmito novinkami se může Kaufland pochlubit v tomto roce. Podívejte se, jaké změny připravuje oblíbený obchodní řetězec.

Změny se dotknou prodejen, kterých má Kaufland v Česku momentálně 133. Minulý rok otevřel čtyři nové pobočky v Kuřimi, Šternberku, Teplicích a pražském Hloubětíně a letos plánuje v expanzi pokračovat.

 

"S ohledem na konkurenci nechceme zveřejňovat, kde konkrétně nové prodejny budou. Každý rok ale otevíráme čtyři až pět nových prodejen a letošní rok zřejmě nebude výjimkou. Rozhodně se nechystáme žádnou prodejnu zavřít," uvedla pro TN.cz mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

 

Místní developeři podle Pelhřimovského deníku odtajnili, že jedna z nových prodejen vyroste v Humpolci. Další dvě by se měly objevit v Olomouci.

 

"Letos v únoru přibyla nová prodejna v Ostrově nad Ohří. Důležitý je pro nás šetrný přístup k životnímu prostředí, velmi nás proto těší, že díky využití nejnovějších technologií tyto prodejny téměř nezatěžují životní prostředí," informovala mluvčí.

 

 

 

Kromě nových prodejen Kaufland chystá i modernizaci těch stávajících. "V roce 2019 plánujeme spolu s expanzí a modernizací prodejen např. také zavedení samoobslužných pokladen na polovině našich prodejen. Tyto pokladny naši zákazníci vnímají velmi pozitivně – velké množství zákazníků je využívá k rychlému odbavení svého nákupu," tvrdí Renata Maierl.

 

Kaufland si velmi zakládá na svých privátních značkách. V současnosti přichází s vlastní značkou masa a masných výrobků Naše maso z Modletic.

 

"Jsme na to velice hrdí. Jsme jediný řetězec v ČR, který má vlastní masozávod, právě v Modleticích, a maso zde máme plně pod kontrolou od přejímky od chovatele až po doručení masa a masných výrobků k zákazníkovi," uvedla mluvčí Kauflandu. Obchodní řetězec tak zákazníkům nabízí maso s ověřeným původem.

 

 

Velkým tématem jsou pro Kaufland zaměstnanci. "Chceme být i nadále atraktivním zaměstnavatelem," tvrdí Renata Maierl. Od loňského roku se nástupní mzdy zaměstnanců na provozních pozicích na prodejnách zvýšily o 26 %. Mimo jiné také řetězec stanovil minimální interní mzdu.

 

Od 1. března 2019 tak při plném pracovním úvazku platí minimální mzda 24 tisíc korun. "Naši zaměstnanci na prodejnách také uvítali jeden den placeného volna navíc během vánočních svátků," dodala mluvčí Kauflandu. Jestli budou mzdy růst i v tomto roce je zatím nejisté.

sei TN.cz