Násilná smrt

Manžele zavraždili v chatce. Policie stále tápe, motiv nezná

Téma:

Policisté na jihu Čech už více než týden pátrají po vrahovi manželského páru ze Záhoří u Písku. Muže a ženu někdo brutálně ubodal v mobilním domku, později je tam našel jejich syn. Motiv vraždy zůstává nejasný.

Před plotem u mobilheimu hoří svíčky, místní se z brutální vraždy dosud nevzpamatovali. Případ rozplétá jihočeská mordparta.

 

"Nechceme, aby se tato závažná dvojnásobná vražda hned z kraje roku stala pomníčkem, takže uděláme všechno pro to, abychom tento případ objasnili," dušuje se policejní mluvčí Jiří Matzner.

 

Pitva potvrdila, že těla ležela v mobilním domku už od víkendu. Syn našel rodiče v pondělí odpoledne. Dnes jsme ho zastihli v rodinném obchodě, o tragédii ale na kameru mluvit nechtěl.

 

Manželé měli mít na těle několik bodných ran. Policisté okolí mobilního domku několikrát prohledali. Nic konkrétního ale prý nenašli.


 

I proto vyšetřovatelé opět žádají svědky, kteří o víkendu 6. a 7. ledna něco podezřelého viděli nebo zaslechli, například štěkající psy pobíhající po zahradě, aby se ozvali.

 

Motiv vraždy je stále nejasný. Z domku přitom zřejmě nic nezmizelo. "Tam se hodně pilo a my jsme je tady měli na očích pořád. Člověk nevěděl, jestli se spolu baví normálně nebo se hádají. Byli hluční," vypověděl jeden ze sousedů.

 

Obyvatelé Záhoří i okolních obcí teď podle starosty mají strach. Kriminalisté pracují s několika vyšetřovacími verzemi, konkrétní ale být nechtějí.

pez, Vladimír Hoť TN.cz