Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Archie Harrison

Odborník vysvětluje, co znamená jméno syna Harryho a Meghan!

Meghan a Harry ukázali svého syna - 3
Zdroj: Profimedia

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu ve středu poprvé ukázali svého syna veřejnosti a o pár okamžiků později oznámili na sociálních sítích jeho jméno. Syn Meghan a Harryho se jmenuje Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Odborník na britskou královskou rodinu nyní vysvětlil význam netradičního jména.

Dva dny po celosvětově sledovaném porodu se vévodkyně Meghan představila po boku svého manžela s jejich novorozeným synem před novináři na hradě Windsor.
Následně se svět dozvěděl prostřednictvím instagramu i jméno malého chlapce. "Vévoda a vévodkyně ze Sussexu s potěšením oznamují, že své prvorozené dítě pojmenovali Archie Harrison Mountbatten-Windsor," napsali na svůj oficiální instagramový profil.

 

Novinkou bylo i oznámení chlapečkova jména. Harry a Meghan si z tradic těžkou hlavu nedělají. Kate a William oznámili narození všech svých dětí tradičním způsobem, totiž vyvěšením cedule před Buckinghamským palácem, vévodové ze Sussexu ale upřednostnili modernější způsob – sociální sítě.

 

"Archie je anglické dětské jméno. Jeho význam v angličtině zní: oblíbený, tedy věrný, odvážný, cenný. Harrison znamená Harryho syn, je to typické irské příjmení," vysvětloval pár při oznámení jména.
 

 

GALERIE: Vévodkyně Meghan a princ Harry ukázali svého syna

1
/
6
Zdroj: ČTK
Meghan a Harry představili syna královně

 

Volba jména byla překvapivá, bookmakeři tipovali, že se děťátko bude jmenovat Alexander, Arthur nebo Albert. Pravděpodobné Britům připadalo i jméno Spencer, tak totiž znělo příjmení zesnulé princezny Diany za svobodna, případně Philip, po manželovi královny Alžběty II.Podle šéfredaktora královského časopisu Majesty není známo, že by jméno Archie mělo v královské rodině nějaké konotace. "Je to jedinečná volba,“ říká šéfredaktor Joe Little pro BBC. "Pár volí netradiční způsoby," dodal. Podle něj v následujících týdnech popularita jména v zemi strmě vzroste. "Stejně tomu bylo i v době, kdy William a Kate pojmenovali svého prvorozeného syna George," dodal.


Upozornil, že jde o zkráceninu jména Archibald, které je původně germánské. Harrison - jméno, které bylo původně používáno jako příjmení - znamená „syn Harryho“. Mountbatten-Windsor je příjmení, které bylo vytvořeno v roce 1960, kombinující příjmení královny a prince Philipa, když se vzali.

 

"Je úžasný. Mám dva nejlepší chlapy na světě, jsem šťastná," uvedla vévodkyně Meghan. Děťátko je podle jejích slov klidné a hodné. A rodičovství si nemůže vynachválit ani princ Harry.
V úterý si z novopečeného tatínka utahoval jeho starší bratr, princ William. "Vítám Harryho do rodičovství, neboli společenství lidí trpících spánkovou deprivací," smál se.
 

 

Podívejte se na reportáž TV Nova a první záběry miminka Harryho a Meghan:

 

mj TN.cz