ck neckermann

Česká pobočka přerušila prodej zájezdů. V cizině má 1100 turistů

Téma:

Jedna z největších evropských cestovních kanceláří Thomas Cook zkrachovala. Cestovní kancelář z Británie fungovala již od roku 1841, a byla tak nejstarší cestovní kanceláří vůbec. Na dovolených je aktuálně na 600 000 lidí. Omezení se týká i české dceřinné společnosti britské cestovky - CK Neckermann.

Podle vyjádření CK Neckermann nehrozí problém s návratem českých turistů domů. "Jakožto dceřiná společnost koncernu jsme nuceni přejít do nouzového režimu a přerušit veškerý prodej jak našich zájezdů a pobytů, tak zájezdů a pobytů z koncernu skupiny Thomas Cook Group a dalších tour operátorů," uvedla kancelář na svých webových stránkách dnes krátce před polednem.

 

"Klienti, kteří se aktuálně nachází v zahraničních destinacích, by neměli být těmito okolnostmi nijak dotčeni. Pro krizové případy i nadále funguje naše SOS linka uvedená v odbavení našich klientů," doplnila společnost. "K dnešnímu dni se v zahraniční nachází asi 1100 českých klientů CK Neckermann. O tyto klienty bude postaráno a je zajištěn jejich bezpečný návrat do České republiky jejich plánovaným
letem," uvedl mluvčí společnosti Jan Šrámek.

 

Podle tiskového mluvčího Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže je v zahraničí s CK několik set Čechů. Nejvíce cestujících je s cestovní kanceláří ve Středomoří. Podle Jana Papeže se cestující, kteří jsou na dovolené, nemusejí ničeho obávat, jelikož letenky kancelář předkoupila a hotely jsou také garantované.

 

Po krachu cestovní kanceláře zůstalo na dovolených 600 tisíc lidí:

 

Cestovní kancelář Neckermann aktuálně stopla prodej dovolených a čeká, jak se situace vyřeší. "Nelze vyloučit rušení některých již zakoupených zájezdů v nadcházejících dnech. V takovém případě se na dotčené klienty budou vztahovat běžné Všeobecné obchodní podmínky. Dotčené klienty budeme proaktivně kontaktovat," dodala společnost CK Neckermann ve svém vyjádření.

 

 

Zákazníci, kteří si zakoupili dovolenou u zahraniční pobočky Thomase Cooka, se musí obrátit na danou pobočku, jelikož pro jejich nákup neplatí český zákon. Zároveň cestující, kteří jsou na dovolené v České republice a kterých je zde na dovolené několik set, se musí obrátit na svojí cestovní kancelář, či zastupitelský úřad. 


CK Neckermann je dceřinou společností koncernu Thomas Cook Group plc, který je druhým největším koncernem v Evropě. Cestovní kancelář Neckermann v Česku působí od roku 2007.

 

S cestovní kanceláří Thomas Cook je na dovolené 150 000 Britů. Kancelář ovšem přestala fungovat, tudíž jsou všechny lety zrušeny. Vláda a Úřad pro civilní letectví nyní spolupracují na tom, aby dopravili zpět do Velké Británie tisíce lidí. Dopravit domů je chtějí všechny mezi 23. zářím a 6. říjnem 2019.

 

Cestovní kancelář Thomas Cook žádala britskou vládu o záchranu, na což vláda nepřistoupila. Britský premiér Boris Johnson s rozhodnutím vlády souhlasí, kvůli tomu, že by s možnou pomocí počítaly i ostatní kanceláře, či společnosti. Společnost od vlády požadovala pomoc v částce 150 milionů liber.

 

Cestovní kanceláře ve světě prožívají těžké časy. Více v reportáži TV Nova:

kj TN.cz